Kokia autoservisų įranga tinka automobilio važiuoklės tikrinimui?

Automobilio važiuoklė yra vienas svarbiausių automobilyje esančių mechanizmų. Jos svarba yra gan didelė dėl to, kad ji veikia kaip vienas darinys, todėl sugedus vienam daliai, gedimas gali greitai atsirasti ir kitoje dalyje. Sugedus automobilio važiuoklei, važiavimas transporto priemonėje tampa nemalonus ir atsiranda pagrindinis faktorius – transporto priemonė tampa nebesaugi. Todėl yra autoservisų įranga, kuri važiuoklės gedimus gali greitai aptikti ir net jiems užbėgti už akių.

Vienas iš tokių įrenginių yra stabdžių tikrinimo stendas. Kalbant apie saugumą, tai stabdžiai yra pats svarbiausias komponentas automobilio mechanikoje, kadangi jie gali užtikrinti ne tik automobilyje sėdinčių žmonių, bet ir aplinkinių saugumą. Ši autoservisų įranga yra plačiai naudojama ir ji tikrai yra reikalinga servisams. Ne veltui ši įranga yra naudojama ir techninių apžiūrų centruose, kurie tikrina automobilio techninę būklę. Stabdžių tikrinimo stendas naudingas tuo, kad jis parodo kiekvieno stabdomo rato efektyvumą, todėl transporto priemonės turėtojas gali patogiu ir tiksliu būdu sužinoti ar ne laikas yra keisti stabdžių diskus ir kaladėles.

autoservisų įrangaKitas stendas, kurio pagalba galima sužinoti važiuoklės būklę, yra amortizatorių tikrinimo stendas. Šis prietaiso paskirtis yra ta, kad jis matuoja amortizatorių efektyvumą. Ši autoservisų įranga staigiais judesiais juda aukštyn ir žemyn, tokiu būdu išmatuoja amortizatorių veikimo efektyvumą. Todėl transporto priemonės turėtojas, patikrinus serviso mechanikui, gauna rezultatą apie esamų amortizatorių būklę.

Sekantis stendas, kuri gali patikrinti transporto priemonės važiuoklę, yra skirtas pakabos tikrinimui. Veikimo principas susideda iš to, kad padeda nustatyti pakabos ir vairavimo sistemos komponentų gedimus. Pastačius ratus ant plokščių, slenkamais judesiais į visas puses, ši autoservisų įranga leidžia nustatyti pakabos elementų gedimus. Tokius, kaip pavyzdžiui, jungtys, varžtai, guoliai, laisvumą vairo mechanizme, šarnyruose ir kituose mazguose.

Visą ši važiuoklės tikrinimo autoservisų įranga yra naudinga kiekvienam servisui. Priešingai, nei daugelis serviso įrangos, šie stendai gali užbėgti gedimams už akių ir taip išvengti klientui papildomų išlaidų. Taip pat visa ši įranga užtikrina transporto priemonės techninę būklę ir saugumą, todėl tai ypač svarbu eksploatuojant vienokią ar kitokią transporto priemonę.