Kodėl verta savanoriauti?

savanoriaiTurbūt ne kartą teko matyti įvairias reklamas, kuriose akcentuojama savanorystės nauda ir kad reikia ja užsiimti. Išties, daugelis žmonių sutinka, kad turint laisvo laiko savanorystė yra būtina, kadangi ji padeda susirasti daug draugų, tuo pačiu garantuoja, jog išmoksite ką nors naujo, galiausiai, tobulinsite save. Dedu.lt puslapyje galite atrasti labai daug įvairių savanorystės pasiūlymų, o mes pateikiame gaires, kurios padeda įrodyti, kad savanoriauti tikrai verta.

Sakoma, kad savanorystė – tai procesas už kurį negaunama jokio atlygio. Taip sakyti negalima, kadangi kiekvienas savanoris gauna pasitenkinimą, meilę sau ir dvasinį tobulumą.

 • Savanorystė yra paremta žmogaus noru atlikti vienus arba kitus darbus. Taigi, galima drąsiai sakyti, kad laisva valia šiuo atveju yra pats svarbiausias stimulas, kuris gali padėti pasirinkti šią veiklą. Kiekvienas žmogus turi pats nuspręsti, kad nori tapti gražesnio gyvenimo dalimi.
 • Kiekvienas savanoris jaučia pagarbą kitam. Ir visiškai nesvarbu, kad tam kitam žmogui gali reikėti pagalbos. Svarbiausia, kad ilgainiui pagarba kitam perauga į pagarbą sau ir noras paprasčiausiai būti kur kas geresniu žmogumi.
 • Dažniausiai savanoriška veikla susijusi ir su buvimu aktyviu piečiu. Ir šiuo atveju tikrai nesvarbu, ar tai būvimas Lietuvos, ar pasaulio žmogumi. Tai susiję su visuomene, kurios dalimi jūs ir esate.
 • Kuo daugiau veiklos – tuo didesnė galimybė, kad susirasti naujų draugų. Kiekvienas iš mūsų trokšta būti kuo nors dalimi ir kad mus suptų asmenys, kurie padaro mūsų gyvenimą kur kas gražesnį. Būtent savanoriška veikla atveria plačius kelius į draugystę su skirtingais žmonėmis.
 • Žinoma, kad savanoriavimas suteikia patirtį, kurią galėsite gyvenime pritaikyti. Jeigu galvojate, kad jie neturi nieko bendro su jūsų profesine veikla – klystate. Kiekvienas patyrimas, kiekvienas poelgis yra naudingas, reikalingas ir labai svarbus.
 • Dažniausiai tokia veikla padeda į pasaulį bei jūsų aplinką žvelgti iš kitos perspektyvos ir pamatyti kur kas daugiau bei kur kas plačiau.
 • Labai dažnai savanoriavimas padeda jaustis reikalingu. O daugeliui žmonių tai yra ypač svarbu, kadangi kiekvienas iš mūsų nori šiame pasaulyje būti kuo nors naudingas ir svarbus.
 • Žinoma, kad savanoriavimas padeda prisidėti prie kur kas sąmoningesnio ir gražesnio pasaulio. Juk kiekvieno mūsų pareiga dirbti kitiems ir nebūti savanaudiškiems.
 • Tuo pačiu tai veikla, kuri skatina toleranciją. O šiais laikais, kai pasaulis taip susimaišęs – labai svarbu būti tolerantiškiems asmenims.
 • Galima drąsiai teigti, kad tai didina socialines vertybes ir tuo pačiu mūsų patriotiškumą.
 • Laimingas žmogus yra tas, kuris praėjus dienai gali sakyti, kad per ją nuveikė labai daug naudingų darbų. Taigi, akivaizdu yra tai, kad jeigu norite jaustis pilnaverčiu ir gyventi ramiai – tokiu atveju labai svarbu daryti kitam gera.

Dedu.lt puslapyje yra labai daug įvairių savanorystės pasiūlymų. Kiekvienas žmogus pagal savo galimybes bei poreikius gali pasirinkti tai, kas jam labiausiai tinka. Jeigu nežinote – drąsiai išbandykite kelias sritis. Kuri nors iš jų tikrai jus patrauks į savo pusę ir džiaugsitės, kad galite būti atsakinga asmenybė, kuri kitiems daro gerą.