Kodėl svarbu kreiptis į patikimą psichoterapeutą?

psichoterapeutas siauliuoseLietuva jau kurį laiką kenčia nuo savižudybių, o to viena iš priežasčių įvardijama nežinojimas kur kreiptis pagalbos arba visiškas jos vengimas. Psichoterapija net ir problemų pradžioje gali pagerinti situaciją, tačiau daug ką lemia ir specialistų kompetencijos lygis. Psichoterapeutai Šiauliuose ir kituose miestuose teikia konsultacines paslaugas įvairiems žmonėms bet verta žinoti, kad ne visi specialistai duoda vienodus rezultatus. Norint gauti kokybišką pagalbą, reikėtų rinktis tuos specialistus, kurie turi puikius įvertinimus.

Būtina pabrėžti, kad vyrauja labai daug niekuo nepagrįstų gandų, kad neva kai kurie specialistai iš karot pacientus įtrauks į tam tikras įskaitas. Tokio dalyko nėra. Tam, kad specialistas galėtų pacientą įtraukti į kažkokį registrą, turi būti aiškios problemos ir jos turi būti diagnozuotos. Jeigu dėl psichoterapijos kreipiatės pirmą kartą ir tiesiog turite kažkokią problemą, nereikia jos slėpti dėl kažkokių gandų.

Pabrėžiama, kad kiekviename mieste yra skirtingas psichoterapeutų skaičių, o taip pat reikėtų atsižvelgti į jų gydymo metodus, kurie taikomi su pacientais. Internete nesunku rasti specialistus, kurie siūlo kokybišką pagalbą. Kad jie yra patikimi ir suteikiantys efektyvią pagalbą patvirtina ir esantys atsiliepimai.

Taip pat reikėtų pabrėžti, kad psichoterapeutai gydymo imasi tuomet, kai pacientai yra atsiunčiami šeimos gydytojų ar kitų specialistų. Tai reiškia, kad turint kažkokių problemų, pirmiau gali prireikti ir šeimos gydytojo siuntimo. Aišku, tai netaikoma kreipiantis į privačias klinikas.

Jeigu galvojate apie galimybė kreiptis į privačiai dirbanti psichoterapeutą, tuomet reikėtų detaliai apžvelgti klinikas ir pačių specialistų reputaciją. Matote, vieni ima gana nemažus mokesčius už apsilankymus, o taip būna todėl, kad jų paslaugos tikrai yra efektyvios. Aišku, tai nereiškia, kad jeigu vienam žmogui specialistas padėjo, tai apdės ir kitam. Kiekvienas žmogus pas tokius specialistus lankosi turėdamas skirtingas problemas.

Kaip bebūtų, kreiptis  privačius psichoterapeutus tikrai naudinga, nes vis dėlto – jie padeda išvengti laiko gaišimo. Tiesiog privačios įstaigose reikiamą psichologinę pagalbą galite gauti nedelsiant, ko turbūt nebūtų viešose gydymo įstaigose.