Kodėl šunų maistas turėtų būti pasirenkamas labai atsakingai

Sunu maistas

Ar žinojote, kad pasirinktas kokybiškas sunu maistas gali gerokai prailginti jūsų augintinio gyvenimo trukmę, išvengiant begalės įvairių galimų susirgimų, tarp kurių taip pat yra įvairios širdies ligos? Todėl būtina skirti pakankamai laiko reikiamos informacijos įsisavinimui. Tai užtikrins, kad pasirinksite jūsų šuniui tinkamą maistą, kuris jam suteiks daug naudingų vitaminų ir reikiamos energijos.

Savo augintinį maitindami prastos kokybės maistu, rizikuojate jo sveikata. Kelios neigiamos tokio pasirinkimo pasekmės:

  • Širdies problemos
  • Energijos trūkumas
  • Virškinamojo trakto sutrikimai

Taigi, egzistuoja daug skirtingų veiksnių, kurie yra svarbūs bandant nustatyti, koks šunų maistas būtų tinkamiausias. Tokiu atveju pirmiausia turėtumėte pradėti nuo savo augintinio asmeninių duomenų vertinimo, tarp kurių būtų:

  • Anksčiau buvę ir dabar esantys sveikatos sutrikimai
  • Įvairios alerginės reakcijos į tam tikrus maisto produktus (sukeliančios ilgalaikius negalavimus ir skausmus)
  • Šuns amžius
  • Skonis skirtingam maistui

Kaip jau supratote, visų pirma įvertinkite savo augintinio sveikatos būklę. Galbūt iki šiol jis dažnai susidurdavo su tam tikromis sveikatos problemomis? O gal jis turi viršsvorį? Kai turėsite visus reikiamus atsakymus, galite pradėti šunų maisto paieškas. Pavyzdžiui, jei auginate darbinį borderkolį, jam reikės kur kas didesnio baltymų kiekio – šios veislės šunys yra labai aktyvūs, todėl būtina pasirūpinti maistu, kuris suteiktų papildomą ir pakankamą energijos kiekį.

Taipogi, nepamirškite ir įvairių buvusių traumų. Jei jūsų šuo buvo patyręs kaulų lūžius, jie gali lemti artrito sukeliamą skausmą ir sąnarių maudimą. Tai reiškia, kad tokiais atvejais reikia pasirūpinti, kad pasirinktame šunims pritaikytame maiste būtų reikiamų medžiagų, padedančių sumažinti galimus skausmus ir efektyviai sprendžiančių tokio pobūdžio problemas.

Žinoma, šuns skonis taip pat turi didelės įtakos jūsų sprendimui. Šunų maistas yra kuriamas atsižvelgiant į skirtingą šunų amžių, veislę ir kitus veiksnius, todėl tai, kas patinka vieniems, gali visiškai nepatikti kitiems. Ką jau kalbėti apie skirtingą maiste esantį baltymų kiekį. Jei nesate tikri, kokio kiekio baltymų reikia jūsų amžiaus šuniui, būtinai pasitarkite su šios srities specialistais tam, kad jūsų pasirinktas maistas nesukeltų jokių neigiamų padarinių ir galėtų pagerinti jūsų augintinio sveikatą, sustiprintų jį ir pakeltų energijos lygį.