Kodėl greitas kreditas kreditui nelygus?

greitas kreditasPasižvalgę po internetą pamatysime, kad ne vienas greitas kreditas yra teikiamas Lietuvoje. Yra nemažai įmonių, iš kurių galima pasiskolinti. Tiesa, dėl jų reklamos subtilybių ir lėšų, skiriamų reklamai (kuri būtina, esant tokiai konkurencijai), pamatysime, kad ieškant Google paieškoje informacijos apie paskolas, pirmiausiai ir matysime būtent tokias įmones, kurių pagrindinė paslauga yra greitas kreditas, o ne bankus. Įdomu, nes bankai jau praradę didelę klientų dalį, kuomet juos aptarnauja būtent įmonės, teikiančios greitus kreditus. Tad kuo gi jos tarpusavyje skiriasi?

 

Skiriasi skolinimo būdai

 

Visų pirma, vienur greitai paskolos nuo 18 metu išduodamos tiesiai iš vieno didelio kredito teikėjo, naudojantis internetu, kitur galima rasti ir paslaugą, suteikiamą sms. Tačiau esminis skirtumas tarp skolinimosi būdų yra tas, kad tam tikros įmonės skolina pačios, o kitos tampa tik platformomis, kuriose gali vykti tas skolinimas. Tokiu atveju, greita paskola be darbo gali būti suteikiama ne tik iš vienos centrinės įmonės, o vyksta natūrali konkurencija ir jūs galite gauti paskolas kur kas mažesnėmis palūkanomis, lankstesnėmis sąlygomis. Aišku, jeigu norite, galite būti patys, kurie investuoja, o ne skolinasi, nes tokios skolinimosi platformos yra atviros visiems.

 

Skiriasi ir skolintojai

 

Panagrinėjus, kas yra tie skolintojai, kurie skolinimo platformose darbuojasi, pamatysime, kad tai labai skirtingi asmenys. Greita paskola visa para gali būti suteikiama ir iš fizinio asmens, paprasto žmogaus, ir iš juridinio asmens – įmonės, kuri tokioje platformoje teikia skolinimo paslaugas. Taigi, skolintojų tikrai gali būti įvairių, žinoma, jų tikslas visuomet tas pats – uždirbti iš skolinimo sandorio. Tačiau jūsų tikslas juk irgi ne kitoks būtų, atsidūrus jų pusėje.

 

Skirtingam terminui – skirtingos palūkanos

 

Ar įmanoma greita paskola be palukanu? Iš tiesų, tai šiuo metu įmanoma, skolinantis iš bet kurios skolinimo įmonės ar platformos. Kadangi pagal įstatymą gautą kreditą dar galima per parą grąžinti tokį patį, kokį ir pasiskolinote. Tai apsaugos būdas žmonėms, kurie galbūt spontaniškai pasielgia ir pasiskolina kažko iki galo nesuprasdami ar išsigandę. Tai ir apsauga nuo galimų sukčiavimo atvejų.

Tačiau, jeigu visgi skolinatės sąmoningai ir ilgiau negu vienai dienai (greita paskola bedarbiams neteikiama), tuomet pamatysite, kad paskolos gali skirtis savo terminu ir savo palūkanomis. Įdomu tai, kad skolinantis tokias paskolas, galima už 1000 eurų sumokėti ir 1 eurą palūkanų, ir kelis šimtus. Tai priklauso nuo to, kokiam terminu tuos pinigus skolinate. Kadangi šiuolaikinės interneto svetainės yra puikiai pritaikytos vartotojams, tai greita paskola visiems prieš ją skolinantis pateikiama įvairiais būdais skaičiuoklėje. Galite ir lentelėje matyti, kaip skiriasi įmokos, skolinantis skirtingam terminui, ir naudotis specialia paskolos skaičiuokle, šiek tiek panašia į linijuotę… Taigi, visa tai gali tapti jūsų skolinimosi teisinga strategija, kuomet prieš pildant prašymą dėl paskolos, pirmiausia dar pasistengsite ir tiksliau sužinoti visas sąlygas, suprasti, kada ir kokios sąlygos yra taikomos.

 

Į ką atsižvelgti imant kreditą:

 

  • Nedarykite skubotų sprendimų naktį. Nors greitas kreditas visa para ir gali būti kai kuriais atvejais suteiktais, visada svarbius sprendimus priimkite būdami blaivaus ir šviesaus proto – dieną;
  • Skolinkitės ne per daug ir ne per mažai. Jei skolinsitės per daug, paskui permokėsite už palūkanas. Jei skolinsitės per mažai – kai pirtrūks, nebus kur gauti.
  • Realiai įvertinkite savo galimybes.
  • Skolinkitės tik sau, o ne kitam žmogui.
  • Prieš skolinantis internete raskite geriausią skolintoją.