Kodėl diagnostikos įranga su daug funkcijų yra pranašesnė?

Buvo laikai, kai norint rasti gedimą automobilyje užtekdavo tik praktinių žinių ir sukauptos patirties. Tačiau automobiliuose esančios technologijos labai sparčiai tobulėja. Tai vyksta dėl dviejų faktorių: pirmasis – rinkoje yra labai didelė konkurencija, antrasis – tą įtakoja atsirandantys ir keičiami saugumo bei kiti standartai. Todėl ankščiau sukurta diagnostikos įranga, tiesiog nebegali pilnai aptarnauti naujų automobilių.

Tai yra viena iš priežasčių kodėl diagnostikos prietaisų gamintojai daug investuoja laiko ir kitų išteklių atnaujindami prietaisuose programinę įrangą. Būtent programinė įranga yra šioje temoje kertinis akmuo, nuo kurio ir priklauso ką diagnostikos įranga galės atlikti. Yra keli esminiai faktoriai, pagal ką yra kuriama programinė įranga prietaisuose. Pagrindinis tai yra pritaikomumas, ar prietaisas bus skirtas automobiliams, sunkvežimiams ar dar kitoms transporto priemonėms. Kitas faktorius yra universalumas, ar tas pats prietaisas bus skirtas tik vienai, pavyzdžiui, automobilių markei, ar tik Azijoje pagamintiems automobiliams, ar prietaisą bus stengiamasi sukurti visoms markėms.diagnostikos įranga

Būtent automobilių markių pasaulyje yra daugybė, kai kurių markių turbūt net nėra registruota Lietuvoje. Tačiau kaip bebūtų, mūsų šalies gatvėse važinėja pačių įvairių automobilių. Todėl ir servisai, kurie gali, tikrąja to žodžio prasme gali, yra kur kas pranašesni atliekant universalius remonto darbus. Todėl ir galinga diagnostikos įranga, kuri turi galimybę dirbti su įvairiomis automobilių markėmis, tampa kur kas pranašesniu įrankiu mechanikui. Kadangi šiuolaikinis mechanikas, kad ir kaip jis būtų pasirengęs, tačiau įmantrūs gedimai jo remonto darbus apriboja. Nebent yra dirbama su diagnostikos įranga, kurios pagalba galima gedimą atrasti greičiau ir lengviau.

Kitas faktorius kodėl diagnostinė įranga su daug funkcijų yra pranašesnė yra tas, kad automobilių elektronika yra labai skirtinga. Viename automobilyje gali būti tiek elektroninių mechanizmų stebėjimo daviklių, kad jie patys sukuria standartus. Kituose bus tik tokie, kurie yra reikalaujami tarptautinių standartų. Todėl diagnostikos įranga, kurios programinė įranga yra platesnė funkcijų prasme, yra kur kas naudingesnė mechanikui. Kadangi toks prietaisas turės daugiau galimybių aptarnauti įvairiausių klientų automobilius.