Ko paklausti vestuvių fotografo?

Fotografai

Ruošiatės savo vestuvėms? Sveikiname ir linkime nuostabios šventės! Kartu ir suprantame, koks tai atsakingas ir netgi vadybos įgūdžių reikalaujantis darbas – juk norint sukurti puikią atmosferą reikia pasirūpinti įvairiausiais dalykais. Apranga, dekoracijos, maisto produktai… Visa tai – vestuvių temos dalis. O bene daugiausia klausimų kelia fotografai.

Kiekvienas trokšta, kad vestuvės būtų įamžintos. Nuotraukos turi būti ne bet kokios. Keliami aukšti reikalavimai. Kokybės kartelę iliustruoja žodis „profesionalumas“, o iš šios sąvokos galėtume išvesti daugybę rodyklių, mat profesionalumą sudaro įvairūs veiksniai. Jei fotografai kaip tik dabar patekę į jūsų interesų lauką, tikriausiai mąstote, ko reikėtų paklausti. Pateikiame keletą patarimų, kad pokalbis (ar netgi derybos) vyktų kuo sklandžiau.

Susisiekiate su fotografu ar fotografe ir bandote išsiaiškinti svarbius aspektus. Koks pirmas klausimas turėtų būti pateikiamas? Labai tikėtina, kad asmuo, su kuriuo susisiekėte, turi užsakymų, tad į prašymą „pafotografuok rytoj vestuvėse“ greičiausiai atsakytų skambiu juoku. Tad būtina išsiaiškinti, koks laikotarpis į priekį suplanuotas. Vestuvės paprastai organizuojamos ne spontaniškai, o iš anksto, todėl tikėtina, kad rasite optimalų variantą. Patarimas paprastas: nedelskite ir fotografų paieškos neatidėkite paskutinei minutei.

Kitas klausimas – ką fotografai gali pasiūlyti. T. y. galbūt yra kokių idėjų, kurios ypač vertos dėmesio? Gal asmuo užsimins apie kokią teminę fotosesiją? Šie klausimai susiję ir su specialistų patirtimi. Jei žmogus fotografuoja vien automobilius ar rengia vien erotines fotosesijas, tai vestuvės jam – šioks toks persiorientavimas. Jau kalbėdamiesi suprasite, ar paslaugos teikėjas pajėgus, ar verčiau ieškoti tokio, kuriam vestuvių tema nesvetima.

Nuotraukų meninė vertė itin svarbi. O kaipgi kaina? Fotografai nevienodai įkainoję savo paslaugas ir tam yra priežasčių. Štai pora iš jų: skirtingas patirties bagažas, nevienoda turima technika. Dar reikėtų paminėti klientų eiles. Jei konkrečiu metu užsakymų beveik nėra (ar išvis nėra), tai gal ir kainą pavyks suderėti mažesnę. Bet jei užsakymų itin daug, kam profesionalui tartis dėl mažesnių įkainių?

Štai tokie pasvarstymai turėtų padėti ir tapti orientyru, leisiančiu išsiaiškinti aktualius aspektus susisiekus su fotografijos srityje dirbančiais asmenimis.