Ko pacientai daugiausia nežino per riebalų nusiurbimo konsultacijas?

LiposakcijaPlastinė chirurgija yra viena iš pačių populiariausių nišų visoje sveikatos bei medicinos industrijoje. Tikrai visiems ne paslaptis, jog riebalų nusiurbimas sudaro apie 25% visų atliekamų plastinių operacijų, tad ji yra iš esmės atliekama kas ketvirta. Riebalų išsiurbimo operacijos metu pacientai mato rezultatus iškart, todėl jie gali iškart jaustis patenkinti, priešingai nei kitais svorio metimo metodais, kuriais tektų laikytis ilgų ir kankinančių dietų, mitybos planų, riboti riebalų, angliavandenių kiekius, kalorijas, sportuoti ištisą savaitę ir pan. Kadangi ši operacija yra tokia populiari, paklausėme keletos pačių populiariausių chirurgų Lietuvoje faktų, kurių pacientai konsultacijos metu nežino.

Iš tiesų, tiek daug svorio nepraprasite

Kaip geriausias plastikos chirurgas Lietuvoje plastimeda sako, riebalų nusiurbimas yra kūno formavimo, o ne svorio metimo procedūra. Taip, skirtumas tikrai matysis, tačiau jis bus daugiau veidrodžio skalėje, o ne svarstyklių skalėje. Ši operacija geriausia tinka tiems, kas jau ir taip laikosi sveiko gyvenimo būdo, bet turi tam tikrų kūno vietų, kuriose riebalų kiek per daug, negu šie norėtų, pvz. dažniausiai būna jų per daug ant pilvo, šlaunų.

Riebalų ląstelės dingsta, bet vis tiek yra “bet”

Visi esame gimę su tam tikru riebalinių ląstelių kiekiu kūne ir tai nesikeičia gyvenimo eigoje. Šios riebalinės ląstelės paprasčiausiai susiaurėja arba išsiplečia, kai numetame arba priaugame kūno masės svorio. Liposakcija paprasčiausiai išima šias ląsteles iš taikytų vietų, tačiau jos nedingsta amžinam laikui. Riebalų ląstelės vis tiek gali atsistatyti į prieš tai buvusią padėti, jeigu nesilaikysite rekomenduojamų mitybos normų ir priaugsite daug daug svorio.

Pašalinti riebalai gali būti perkelti į kitas kūno vietas

“Taip, tai skamba kiek baisokai, tačiau didelis pliusas šalinant riebalines ląsteles nuo pilvo ar šlaunų yra tas, jog jas galima “prisegti” prie kitų kūno dalių, pvz. krūtų ar sėdmenų” – sako Plastimeda plastikos chirurgai. Šios ląstelės gali būti netgi naudojamos norint patobulinti tam tikrus raumenis, pvz. vyrams pilvo presą, krūtinę, pečius arba tą “six-pack’ą”, kurio visada taip norėjote.

Neprivalote būti nutukęs (-usi), jog ryžtumėtės šiai operacijai

Dažniausiai žmonės galvoja, jog riebalų nusiurbimas tik nutukusiems žmonėms, tačiau tiesa yra tokia, jog ji kaip tik tinkama žmonėms, kurie nėra nutukę. Idealus kandidatas šiai procedūrai yra tas, kuriam nuimti riebalinių ląstelių nereikia labai daug. Tokiu būdu rezultatai geresni, o operacija ir chirurgui mažiau sudėtinga.

Ji gali būti atliekama ant veido

Riebalų nusiurbimo operacija gali būti atliekama ir ant jūsų veido. Nors tai ir skamba lyg būtų teiginys iš ateities, ši praktika tarp plastikos chirurgų yra ganėtinai dažna. Veido plastikos chirurgai teigia, jog labai dažnai riebalinės ląstelės būna nuimamos nuo smakro arba kaklo. Nuimant riebalines ląsteles nuo šios vietos, net ir mažas išimtų ląstelių kiekis suteikia labai didelį pokytį veidrodyje.