Kiliminių automobilio interjero detalių valymas

Automobilio kilimeliaiTransporto priemonės variklis atrodo yra daug svarbesnė dalis nei kiliminiai apmušalai, automobiliniai kilimėliai ar kuri kita interjero detalė. Tačiau interjeras sudaro didžiulį įspūdį apie automobilio būklę, o ji gali būti tiek gera kiek ir bloga. Kiliminiai apmušalai bei automobiliniai kilimėliai valomi ne taip sudėtingai kaip tai gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio ir tikrai neužima daug laiko, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Atlikus šį darbą jo rezultatas pastebimas ne tik vairuotojo tačiau ir keleivių bei džiugina kaskart įsėdus į automobilį.

Salono dangos siurbimas ir valymas

Susitvarkykite automobilio saloną. Surinkite visus daiktus kurie guli ant automobilio dugno, surinkite ir padėkite saugiai visas smulkmenas kurias laikote automobilio salone. Visa tai galite susidėti į krepšį ir taip patogiai bei tvarkingai laikyti nuolat arba paslėpti kokiame automobilio skyrelyje, jei daiktų ne labai daug. Sumažinkite pašalinių objektų kiekį automobilio salone kaip ymanoma labiau.

Išimkite automobilių kilimėlius. Prieš pradedant darbą automobilių kilimėliai turėtų būti išimti, taigi surinkit juos iš salono ir pasidėkite šalia automobilio.

Gerai išsiurbkite saloną. Išsiurbkite dulkes iš salono apmušalų bei visų sunkiai prieinamų vietų kaip pedalų zona, vieta po sėdynėmis, tarpai tarp sėdynių. Dulkių siurbliu surinksite visus atsiskyrusius nešvarumus kaip trupiniai, dulkės, žemė, smėlis. Automobilių kilimėliai palauks savo eilės, jais pasirūpinsite vėliau. Jei salonas nebus gerai išsiurbtas prieš valymą tai valymas neduos norimo rezultato.

Pasiruoškite kilimų valiklį bei šepetį. Yra didelis kilimų valymo priemonių pasirinkimas tačiau geriausiai tinka užpurškiami putojantys valikliai. Tokie valikliai ima putoti tik užpurkšti ant kilimo paviršiaus, taip padėdami išlaisvinti dangoje esančius nešvarumus juos iškeldami į kilimo paviršių. Taip pat pasiruoškite šepetį minkštais šereliais, juo įtrinsite valiklį į kilimą, tai padės iškelti nešvarumus.

Išvalykite automobilio kiliminę dangą. Užpurkškite valiklio ant kiliminės dangos paviršiaus ir leiskite jai įsigerti. Tuomet lengvais judesiais ratu įtrinkite valiklį į kilimą. Labiau užterštose vietose žingsnį kartokite keletą kartų.

Išskalaukite išvalytą kiliminę dangą. Sudrėkinkite šluostę vandenyje ir pravalykite kilimų dangą taip surinkdami valiklio likučius. Nepersistenkite, jūs nenorite per daug sudrėkinti dangos, gali įsimesti pelėsis.

Leiskite automobilio kilimams išdžiūti. Jūs tikrai nenorite kad įsigėrusi drėgmė imtų skleisti nemalonų kvapą. Gerai išvėdinkite automobilį palikdami saulėje ar garaže atvertomis durimis keletui valandų kol danga išdžius.

Automobilio kilimėlių valymas

auto kilimeliaiIšimkite automobilio kilimėlius. Automobilio kilimėliai pradedami valyti nusiurbiant siurbliu, tai geriausia atlikti juos pasidėjus ant švaraus tvirto pagrindo – betono, cemento ar trinkelių. Nusiurbkite abi kilimėlių puses – dulkės kaupiasi ir apatinėje pusėje. Po siurbimo keletą kartų stipriai krestelėkite ore, taip išpurtysite dar šiek tiek nešvarumų.

Nuplaukite kilimėlių apačią. Automobilio kilimėlius plastikine dalimi į viršų. Sudrėkinkite kilimėlius vandeniu iš žarnos ar kokio indo ir ištrinkite muiluotu vandeniu ar specialiu valikliu suvilgyta šluoste ar šepečiu kilimėlių dugną. Tuomet nuplaukite plovimo priemonę vandeniu ir išdžiovinkite.

Išvalykite tekstilinę dalį valikliu. Apverskite visus automobilio kilimėlius medžiagine dalimi į viršų. Užpurkškite specialaus tekstilės gaminių ar kilimų valiklio putų ant kilimėlio ir leiskite putoms įsigerti. Putų likučius apvaliais judesiais gerai šitrinkite valymo šepečiu – tai padės išlaisvinti nešvarumus. Labiau suteptas automobilio kilimėlių vietas gali tekti valyti keletą kartų. Valiklio likučius iš auto kilimėlių lengvai išplausite vandens žarna.

Nusausinkite automobilio kilimėlius. Švelniai nuspauskite vandenį iš kilimėlio, atkreipkite dėmesį jog ne visus kilimėlius galima lankstyti – jų tvirtas dugnas gali sulūžinėti. Pakabinkite ar padėkite kilimėlius išdžiūti saulėtoje, gerai vėdinamoje vietoje – prieš sudendant atgal į mašiną automobilio kilimėliai turi būti sausi! Pilnai išdžiūvusius kilimėlius sudėkite atgal ant automobilio salono dugno.