Keli eteriniai aliejai, kurie padės sumažinti stresą

Rožių eterinis aliejusStresas ir nerimas yra du veiksniai, kurie neigiamai įtakoja labai didelės žmonių dalies gyvenimą. Šiomis dienomis tai pastebima dažniausiai. Labai spartus gyvenimo tempas, darbų gausa, didžiuliai iššūkiai, konkurencija, asmeniniai rūpesčiai ir daugybė kitų aspektų lemia nuolatos silpnėjančią psichologinę būseną. Tokiais atvejais kai kurie žmonės griebiasi vaistų, tačiau tai tikrai nėra geriausias pasirinkimas. Tuo tarpu, jei pasitelkiamas levandų, citrinų, kedrų ar rožių eterinis aliejus, visi minėti nemalonūs pojūčiai gali pradingti akimirksniu.

Visų svarbiausia, kad eteriniai aliejai nesukelia jokio šalutinio poveikio ir neturi neigiamos įtakos mūsų organizmui – skirtingai nei įvairūs cheminiai vaistai. Jau minėti eteriniai aliejai pasižymi labai puikiu raminamuoju poveikiu. Jie gali būti naudojami tiek vieni, tiek ir sumaišius juos tarpusavyje. Egzistuoja labai daug skirtingų eterinių aliejų maišymo receptų, kuriuos nesunku rasti įvairiuose internetiniuose tinklalapiuose.

Taigi, verta šiek tiek plačiau apžvelgti keletą iš labai paplitusių eterinių aliejų, kurie dažnai pasitelkiami meditacijai ir atsipalaidavimui. Vieni juos naudoja kartu, o kiti pasitelkia pavieniui.

  • Bergamotės eterinis aliejus turi stimuliuojančių ir įkvepiančių savybių. Šio eterinio aliejaus aromatas gali jus dvasiškai pakylėti, todėl išlaisvina nuo neigiamų ir destruktyvių minčių. Jis padeda sustiprinti jūsų psichologinę būseną, subalansuoja emocijas ir leidžia išlikti susitelkusiems ties norimu tikslu. Tai labai puikus antidepresantas.
  • Kedrų eterinis aliejus pasižymi švelniu kvapu. Jis geba sumažinti stresą, todėl padeda ne tik jūsų mintims, bet ir kūnui. Neretai šį eterinį aliejų pasitelkia kovojant su nemiga.
  • Ramunėlių eterinis aliejus turi labai stiprias raminamąsias savybes. Šie eteriniai aliejai naudojami norint sumažinti jaučiamą įtampą. Dažnai maišomi kartu su losjonais ar kremais.
  • Rožių eterinis aliejus taip pat yra labai universalus aromatinis produktas, kuris idealiai tinka maišant su kitais eteriniais aliejais. Veikia kaip antidepresantas, turintis raminantį poveikį. Jei jaučiate psichologinį nestabilumą, rožių eterinio aliejaus dėka ilgainiui galėsite pamiršti apie jus iki tol kamavusias problemas. Šis aliejus taipogi naudojamas gydant astmą, bronchitą, raukšles ir netgi impotenciją.
  • Levandų eterinis aliejus yra dar vienas puikus streso malšintojas. Gėlių aromatas puikiai atgaivina ir numalšina jaučiamą įtampą. Dažnai naudojamas relaksacinėse procedūrose. Taip pat geba pašalinti galvos skausmus ir depresiją.

Jei reguliariai naudosite šiuos aliejus, neabejotinai sumažinsite jaučiamą stresą ir galėsite lengviau atsipalaiduoti – miegas taps ramesnis ir gilesnis, todėl kasdien turėsite kur kas daugiau energijos, o jūsų psichologinė būsena bus stabilesnė ir tvirtesnė.