Kas yra kilnojamas turtas ir kokie etapai?

Dauguma gali būti nesusipažinę su kilnojamo turto vertinimu. Turimas daiktas, kuris gali būti perkeltas iš vienos vietos į kitą ir likti nepasikeitęs ir išliktų jo ta pati vertė. Kuomet lyginame kilnojamą turtą su nekilnojamu, galime drąsiai teigti, kad kilnojamas turtas dėvisi kur kas greičiau, todėl tai lemia ir turto vertės pokyčius. Kuomet žmonės turi senus vertinimo rezultatus, juos gali visuomet pasitikrinti ,,UAB STIVVF” įmonėje, o jų ekspertai jūsų turimą turtą galės įvertinti iš naujo.

Kokias sritis apima kilnojamo turto vertinimas?

 • Gyvūnai ir gyvuliai
 • Įvairiausios prekės
 • Trumpalaikis ir ilgalaikis turtas
 • Statybinė technika
 • Miškų, sodų, žemės ūkio želdiniai ir produkcija ( tarkime mediena arba kito ūkio produkcija).
 • Įrankiai ir kiti gamybiniai inventoriai.
 • Įvairiausios transporto priemonės – lengvieji automobiliai, krovininiai automobiliai, komerciniai automobiliai ir kiti.

Kokia yra populiariausia rūšis?

Pats populiariausias turto vertinimas yra automobiliai. Labiausiai pasitaikantis transporto priemonių vertinimas yra tuomet , kai automobilis perkamas su lizingu ir reikia atlikti vertimą. Taip pat reikia nepamiršti ir dovanojimo atvejų, kuomet perkama iš JAV ir reikia atlikti muitinės procedūras arba siekiant gauti kompensaciją iš draudimo kompanijų. Taip pat puiki gauti automobilio vertinimus, kuomet nežinote rinkos kainos ir jums paskaičiuojama preliminari vertė.

Kokie yra kilnojamo turto vertinimo etapai?

 1. Pirmiausia yra atliekama duomenų analizė, kai nustatomi reikalingi dokumentai, pagal vertinamą turtą, o tuomet atliekama ir jų analizė.
 2. Kad būtų įvertintas turtas teisingai, būtina jį pamatyti. Atvyksta vertintojas arba vertintojo asistentas, kurie atvyksta sutartu metu ir apžiūri reikiamą turtą ir įvertina jo būklę ir kitas reikalingas charakteristikas.
 3. Kuomet atliekamas išanalizavimas, pereinama prie pačios ataskaitos rengimo. Pradedama rengti išvadas pagal pateiktus užsakovo dokumentus ir apžiūroje surinktą informaciją, pradedama rengti turto vertės ir pačio vertinimo ataskaita.
 4. Kai vertintojai pilnai parengia turto įvertinimo ataskaitą, per sutartą laiką pateikia ją užsakovui arba įgaliotam asmeniui.

Kokie reikalingi dokumentai automobilio vertinimui?

Jums prireiks transporto priemonės techninio paso. Taip pat nepamirškite ir techninės apžiūros rezultatų kortelės kopijos ir žinoma transporto priemonės techninių specifikacijų.