Kas yra fotografas?
Turbūt kiekvieno atmintyje yra likusių atsiminimų, kai per šv. Kalėdas, Naujuosius metus ar kitomis švenčių progomis susirenka artimiausi giminaičiai. Susibūrimo metu žaidžiami žaidimai, bendraujama ir kaip ne keista, visada atsiranda nors vienas asmuo, kuriam reikia ir jis nori būtinai viską fotografuoti ur užfiksuoti gražiausius momentus bei akimirkas. Taip trumpai galima pradėti pažintį su fotografo profesija.
Taigi neretai artimųjų, draugų būryje atsiras asmuo, kuriam patinka pyškinti telefonu ar fotoaparatu. Vėliau dalintis pagautomis akimirkomis. Neretai tokį asmenį pavadiname šeimos ar geriausiu fotografu draugų būryje ar bent jau asmeniu, kuris turi fotografavimo gyslelę. To pasekoje galime iškelti klausimą, kas iš tikrųjų yra fotografas?
Fotografas galima būtų apibrėžti kaip asmenį, kuriam yra artimas aplinkos, veiksmo, žmonių ar tam tikrų gamtos reiškinių grožis per fotoaparato objektyvą, šis žmogus gali būti vestuvių fotografas, gamtos fotografas, žmonių fotografas. Toks asmuo neretai mėgsta dažniausiai vieną ar kitą fotografavimo kryptį. Vienam labiau gali patikti klaidžioti gamtoje, stabtelti ties įdomiai gamtiniais objektais ar skirti nemažai laiko gamtinių reiškinių stebėjimui. Kitas gali labiau orientuotis į žmonių emocijas, jų atliekamus veiksmus, jų veido išraiškas ir mimikas. Asmenys mėgstantys žvelgti giliau, nebijantys stabtelti ir luktelti gero kadro yra tikri fotografai.
Būti fotografu gali pasirodyti, kad yra itin lengva. Tačiau, nereikėtų čia klysti. Tikras žinovas ne tik mėgsta skirti savo laiką gražių kadrų gaudymui, tačiau nemažai laiko skiria ir mokymuisi. Mokymosi procesas yra gana ilgas ir sudėtingas. Galima palyginti su kuria nors meno rūšimi. Kaip pavyzdį paimkime dailę. Turbūt kiekvienas suvoks, kad gražus piešinys nesigaus vos iš pirmo karto. Lygiai taip pat ir fotografu netapsi, jeigu tik nuspręsi, kad nori tokiu tapti. Mokslas fotografuoti užima nemažą laiko tarpą, jo metu pirmiausia reikia išsiaiškinti kokie yra fotoaparatai, kaip jie veikia, kokios jų funkcijos, kokie galimi papildomi priedai. Vėliau seka ilgas laikas, kurio metu mokomasi rasti ar pagauti tikslingą aplinką su tinkamu apšvietimu, koloritu, galiausiai ar tinkamos oro sąlygos. Žmonėms mėgstantiems stebėti žmonių emocijas ir jų veiksmus, turbūt pirmiausia pradedama nuo savo draugų ar artimųjų fotografavimo. Norima užfiksuoti jų emocijas, vėliau atlikti kadrai analizuojami, stengiantis suvokti kokiu kampu atlikta fotografija perteikia gražiausią, tikliausią ar iškalbingiausią kadrą. Besimokant fotografavimo meno, nerektų pamiršti jog siekant profesionalumo vėliau naudojamos įvairios specialios programos, kuriomis nuotraukos retušuojamos, gražinamos ir tai taipogi viena iš tikro fotografo mokymosi eigų. Norint pagražinti nuotraukas nebūtina persistengti. Nuotraukų koreagavimas, jų retušavimas ar paruošimas tarkim spaudai, socialiniai medijai ar panašiai turėtų taip pat būti proto ribose, skoningas. Bandymų tinkamai retušuoti nuotrauką prireiks nemažai. Pirmiausia dėl to, kad nemežai laiko užims, kol susipažįstama su įvairių programų atliekamais veiksmais. Programos naudojamos norint pašviesinti, patamsinti, kontrastuojant, ryškinant, suteikiant specialius papildomus atspalvius ar spalvų tonavimus nuotraukoms.
Taigi, norint žinoti kas yra fotografas, nereiktų vengti nuomonės ar suvokimo, jog tai dažniausiai meniškos sielos žmogus. Fotografavimas, tai viena iš meno rūšių. Norint tapti geru menininku reikia daug mokytis ir dirbti, tad tai yra lygiai taip pat ir su geru fotografu. Pageidaujant tapti fotografu, specializuotis kažkurioje fotografijos srityje ar tiesiog būti pripažintam kaip prefesionalu, teks įdėti nemažai pastangų, laiko, noro ir aistros mokinantis šios profesijos amato.