Karkasinis namas – pigesnė alternatyva

Galvojate apie nuosavą namą? Iki šiol daugybę metų gyvenote viename iš Vilniaus miegamųjų rajonų ir jums jau seniai įgristo įprastinės daugiabučių namų aktualijos? Tačiau jei puoselėjate viltis persikelti į nuosavą namą, tikriausiai pastebėjote, kad nuosavų namų kainos – renkantis Vilniaus rajoną ar priemiesčius – yra labai didelės, lyginant jas su kitų Lietuvos miestų nekilnojamojo turto kainomis. Taigi, jei jūsų biudžetas yra apytiksliai 120 tūkst. eurų, greičiausiai už tiek galėsite įsigyti tik kotedžo tipo namą. Suprantama, kad tai tikrai nėra kiekvienam vartotojui priimtinas sprendimas, kadangi vienaip ar kitaip, kotedžas tikrai nėra tas pats, kas individualus ir atskiras nuosavas namas. Todėl reikėtų apgalvoti visus galimus pasirinkimus, iš kurių vienas yra karkasinis namas.

Karkasinis namasTrumpiau tariant, šiuo atveju siūlome nuosavą namą pasistatyti ir pamiršti apie didžiules jau pastatytų ir parduodamų namų kainas. Žinoma, galite sakyti, kad jūs norėtumėte į savo naująjį būstą persikelti jau dabar, o ne laukti kelerius metus, kol galiausiai namas bus pastatytas. Tačiau tai taip pat nėra problema, kadangi šiuolaikiniai ekologiški statiniai, tokie kaip jau minėti karkasiniai namai, pastatomi kur kas greičiau nei jūs galite įsivaizduoti. Jei kalbant konkrečiau – karkasinis namas gali būti pilnai pastatytas per apytiksliai kelis mėnesius, todėl toks laiko tarpas yra pakankamai optimalus ir priimtinas daugeliui šiuolaikinių vartotojų.

Taip yra todėl, kad karkasinio namo statybos procese yra naudojamos iš anksto pagamintos medinės detalės, kurios skirtos sienų surinkimui. Be to, tokie namai pasižymi lengvumu, todėl jų statymui nėra jokios būtinybės pasitelkti masyvius pamatus. Suprantama, kad pasirinkus karkasinį namą, labai aktualu, kad viskas vyktų atsižvelgiant į visus aukščiausius šiuolaikinius standartus, kadangi karkasinių namų atveju konstrukcija turi bene didžiausią įtaką. Kita vertus, būtina pasirūpinti, kad mediena, kuri bus naudojama karkasinio namo statybai, būtų labai gerai išdžiovinta ir impregnuota. Taip pat reikia atminti, kad ne ką mažiau dėmesio privalo būti skirta ir įvairių izoliacijų (pvz., šilumos) įrengimo darbams. Tačiau nepaisant didelio kruopštumo, kurio reikalauja karkasinio namo statyba, visas procesas trunka sąlyginai neilgai ir svarbiausia – karkasinio namo statyba nėra brangi.