Karinė stovykla ir jos nauda vaikui
Gali būti, jog vos išgirdus frazę „karinė stovykla“, jums iš karto kyla nemalonios asociacijos ir vaizdiniai, kaip jūsų vaikas yra kankinamas ir engiamas. Taip gal ir buvo prieš kelis metus ar dešimtmečius, tačiau šiandien situacija kitokia. Nemažai viso pasaulio mokslininkų, tyrinėjančių vaikų elgesį bei vystymąsi, pritaria, jog karinė stovykla gali turi daugybę privalumų. Šiame straipsnyje jais pasidalinsime ir, tikimės, išsklaidysime jūsų abejones.
- Visų pirma, karinė stovykla moko disciplinos. Dėl šios priežasties į tokias stovyklas vykdavo ir mūsų tėvai. Šiandien, kai visuomenėje vyrauja saviraiškos ir laisvės vertybės (kurios yra labai svarbios ir pagirtinos), dauguma vaikų susiduria su laiko švaistymo problema. Juk sunkiausia paklusti sau pačiam. Dėl šios priežasties, būdami aplinkoje, kurioje galioja itin griežtos taisyklės, reikia atitikti tam tikras normas, vaikai pradeda jausti atsakomybę už savo jausmus. Tikėtina, jog tokia stipri patirtis persikels ir į tolimesnį laiko planavimą. Vaikas pradės suvokti, jog tam tikrų užduočių nedarymas sukelia pasekmes ir rinksis protingesnius sprendimus.
Karinė stovykla skatina sveiką gyvenimo būdą. Fizinis krūvis, valgymo bei miego režimas leidžia kūnui išlikti stipriam, o vaikui aktyviam. Tokia patirtis vėlgi gali teigiamai paskatinti vaikus nuo mažų dienų rūpintis savo ištverme ir sveika gyvensena. Kasdienis sportas, sveikas maistas bei tinkamas poilsis padeda pagrindus visoms kitoms gyvenimo sritims.
- Taip pat, karinė stovykla skatina sveiką konkurenciją. Svarbu paminėti, jog varžomasi ne tik su savo bendraamžiais, bet dar svarbiau – su savimi pačiu. Kasdieniai rezultatai bėgant, atliekant užduotis, laiku susitvarkant kambarį, suteikia motyvacijos nugalėti save kiekvieną dieną – kasdien gerinti rezultatus ir tobulėti. Nuo vaikystės skatinamas įprotis lyginti save su vakar dienos savimi gali turėti didžiulių teigiamų pasekmių tiek vėlesniame profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime.
- Galiausiai, karinė stovykla padeda susirasti draugų. Reikia nepamiršti, jog tokios stovyklos paprastai itin baisios atrodo tik išsigandusioms mamos. Vaikai juose puikiai praleidžia laiką ir susiranda naujų draugų. Patikėkite, tokios vasaros ir naujų pažinčių jie ilgai nepamirš.
Taigi, jeigu vis dar svarstote, ar verta siųsti vaiką į karinę stovyklą, nedvejokite. Jos metu vaikas išmoks disciplinos, įgis sveikos gyvensenos pagrindus, lavins sveiką konkurenciją bei, žinoma, užmegs naujų pažinčių.