Kam reikalingi Lietuvos pašto kodai?

Lietuvos pasto kodaiLietuvą drąsiai galima vadinti miestelių, kaimelių ir vienkiemių valstybe. Agrariškas mentalitetas skatino gyventi nedidelėse vietovėse, kadangi tai vienintelė galimybė užsiimti daržininkyste ir džiaugtis nuosavais sodais. Visgi, gyvenimas tolėliau nuo kultūros objektų nereiškė, kad žmonės nenorėjo komunikuoti su likusia Lietuvos dalimi. Iki išpopuliarėjant telefonui (ar daug vėliau internetui) – laiškai buvo vienintelė komunikacijos forma. Lietuvos pasto kodai ir šiuo metu skaičiuoja ne šimtus, tačiau tūkstančius miestelių, kurie numeruojami tam tikru skaičių deriniu. Tai ne tik padeda paprasčiau paštininkui pasiekti Jūsų namus, tačiau pažymi, jog tai gyvenama vietovė.

Lietuvos pašto kodai pasaulio areale

Pašto kodai, kaip sistema padedanti greičiau atrasti konkrečią gyvenvietę, atsirado palyginus visai neseniai. Antro pasaulinio karo metais žmonės pradėjo intensyviai blaškytis po pasaulį, o to pasekmė – naujos gyvenvietės kūrimas. Kad komunikuoti su tam tikrose šalyse likusiais giminaičiais būtų kur kas paprasčiau ir atsirado skaitinė sistema. Tiesa, į Lietuvą jį atkeliavo dar vėliau. XX amžiaus 7 dešimtmetyje, kuomet Lietuva priklausė SSRS, atsirado ir pirmieji kodai, kurie žymėjo tam tikras gyvenvietes. To prisireikė, kadangi plati SSRS teritorija ieškojo būdų, kaip vienos šalies gyventojams paprasčiau komunikuoti tarpusavyje. Vėliau viskas persikėlė ir į nepriklausomą Lietuvos Respubliką. Šiuo metu Lietuvos pašto kodai ženkliai prisideda prie paprastesnės sistemos padedančios keistis laiškais, siuntiniais bei spauda.

Kur ieškoti pašto kodų?

Jau ne vieną dešimtmetį Lietuvos pašto kodai beveik nesikeičia. Anksčiau kiekvienas miestelis žinodavo savo skaičius, kurie padėdavo paprasčiau dalintis siuntiniais. Šiuo metu reikalingą kodą (kuris susidaro iš „LT „raidžių ir penkių skaitmenų) – galima atrasti internete. Paprasčiausiai suvedus reikalingą adresą sistema Jums parodys kodą. Kodai labai reikšmingi tiek siunčiant laiškus, tiek didelius siuntinius. Perrūšiavimo tarnyboms matant kodą – kur kas paprasčiau perduoti konkretų siuntinį tikslinga linkme.

  1. Jeigu užrašysite netikslų kodą (nors taip nutinka retai) – jūsų laiškas nepasimes. Blogiausiu atveju neradus gavėjo – laiškas grįžta atgal tam žmogui, kuris išsiuntė.
  2. Lietuvos pašto kodai viename mieste gali skirtis, taigi prieš siųsdami būtinai atidžiai pasižiūrėkite, ar užrašėte teisingą kodą.
  3. Rašyti kodą yra būtina. Jeigu neturite galimybių pasižiūrėti, koks reikalingas – paprašykite, kad paštininkė užrašytų.
  4. Siunčiant į užsienį taip pat reikia užrašyti kodą. Užsienio valstybių paštų kodus galite rasti specializuotose vietose.

Lietuvos pašto kodai padeda kur kas paprasčiau komunikuoti su asmenimis gimtinėje. Kada paskutinį kartą rašėte kam nors laišką?