Kaip vyksta skolos išieškojimas?

Susidūrę su tokia situacija dažniausiai pasakys, jog tenka nueiti nelengvą kelią norint atgauti paskolintus pinigus. Aišku, kiekvienas atvejis skirtingas, todėl kartais procesas gali būti sklandus bei greitas, tačiau dažniausiai taip nebus. Ypač, jeigu skolininkas tyčia vengia savo įsipareigojimų ir bet kokia kaina siekia jų nevykdyti. Tokiu atveju be antstolių pagalbos gali būti sudėtinga. Tačiau prieš tai dar reikia kreiptis į teismą ir sulaukti palankaus jo sprendimo, kas leistų išieškoti pinigus. Aišku, yra ir alternatyvių variantų bei kelių, kurie leidžia apsieiti net ir be teismo, tačiau tai negarantuoja, jog pavyks atgauti tai, kas jums priklauso. Tuo labiau, kad kiekvienas atvejis labai skirtingas.

Kur kreiptis pagalbos?

Jeigu niekaip nepavyksta atgauti paskolintų pinigų, tuomet savarankiškai kažką nuveikti gali būti labai sudėtinga. Ypač, jeigu skolininkas nesiruošia vykdyti savo įsipareigojimų ir vienintelis kelias bus skolos išieškojimas. Tokiu atveju geriausia kreiptis į šioje srityje dirbančius specialistus arba teisininkus. Kadangi tik jie gali padėti bei išspręsti visus formalumus, kurių bus tikrai nemažai. Todėl yra net ir šioje srityje besispecializuojančios įmonės, kurios padeda į tokią situaciją pakliuvusiems žmonėms. Taigi, pagalbą atrasti tikrai neturėtų būti sudėtinga. Tuo labiau, kai šiomis dienomis visa informacija yra laisvai prieinama internete. Kur galima susirasti ir reikiamus kontaktus papuolus į šią situaciją.

Kiek laiko tai gali užtrukti?

Viskas labai priklauso nuo įvairių aplinkybių ir tai, kaip pavyks susitarti su skolininku. Jeigu bus reikalingas net skolos išieškojimas po teismo sprendimo, tuomet reikėtų nusiteikti, jog iki to lauks dar netrumpas kelias. Ir kartais visas procesas gali trukti netgi ne mėnesius, bet metus. Tačiau kartais galima problemą išspręsti ir gerokai greičiau. Todėl kiekvieną atvejį reikėtų vertinti individualiai ir geriausiai šioje situacijoje padėtų patyrę teisininkai. Kurie iškart suprastų visus niuansus ir bent jau preliminariai pasakytų, ko galima tikėtis ir ką reikėtų daryti. Tačiau dažnu atveju tikrai pavyks atgauti tai, kas jums ir priklauso, nesvarbu, koks būtų kelias iki to.