Kaip vyksta reabilitacija?

Kuomet reikalinga reabilitacija? Jeigu jūs ar jūsų artimasis po sunkios traumos, sumušimo ar ilgai trukusios varginančios ligos nori atgauti jėgas ir visus kasdieninius veiksmus atlikti taip, kaip tai darė anksčiau, tuomet jums išties reikalinga reabilitacija. Ir, be abejonės, puikūs, savo darbą išmanantys šios srities specialistai. Informacijos šiomis dienomis apie tai yra išties apstu. Čia galite rasti visą reikiamą informaciją ir kontaktus specialistų, kurie padės sugrįžti į pilnavertį gyvenimą.

Mes, tuo tarpu, šiek tiek apie tai, kuo pasižymi ir kaip vyksta reabilitacija. Specialistai, nustatę jūsų būklę ir įvertinę visus jums būtinus pasveikti niuansus, sudarys individualią reabilitacijos programą. Kokie metodai bus taikomi priklauso nuo paciento individualios situacijos. Į reabilitacijos programą įeina tokie metodai:

  • Kineziterapija. Tai gydymas judesiu. Šis metodas įdomus tuo, jog procese aktyviai dalyvauja tiek specialistas, tiek sveikstantysis. Labai dažnai tarp abiejų pusių užsimezga stiprus emocinis ryšys. Tokiu būdu pacientas gauna ne tik fizinę pagalbą, bet ir emocinę naudą. Kineziterapijos pratimai atliekami su kamuoliais, lazdomis, gumomis, įvairiais sportiniais prietaisais arba tiesiog stovint prie sienos. Tie, kurie jums reikalingiausi ir atneš daugiausia naudos, be abejonės, parenkami  kvalifikuoto kineziterapeuto.
  • Fizioterapija. Tai natūraliais bei dirbtiniais fizikiniais veiksmais sukeliami teigiami sveikatos pokyčiai. Kokie tie veiksniai? Tai – vanduo, molis, smėlis, ultragarsas, elektra ir kt. Be abejonės, efektyviausia reabilitacija bus tuomet, kai jums pritaikys visus metodus. Tačiau turėtumėte žinoti, jog dažnai, esant gana nesunkiai paciento būklei, užtenka ir vieno metodo. Visuomet geriausia tai aptarti su specialistais.
  • Masažai. Jie puikiai papildo kineziterapijos ir fizioterapijos teikiamų paslaugų efektyvumą. Masažo nauda yra išties akivaizdi, nes po jų seanso sumažėja įtampa, nuovargis, sustiprėja raumenys ir kaulai, didėja sąnarių paslankumas.

Paminėti metodai yra svarbiausi reabilitacijos aspektai, tačiau, toli gražu, ne vieninteliai. Patyrę specialistai, esant reikalui, jums pasiūlys vaikų ir suaugusiujų ergoterapiją, skoliozės gydymą, įvairias sveikatingumo programas.