Kaip planuoti vestuves?

vestuvesGaliausiai nusprendėte savo santykius įtvirtinti oficialia vestuvių ceremonija? Svarstote nuo ko pradėti vestuvių planavimą? Pirmiausia, turite nuspręsti ar visko imsitės patys ar tiesiog samdysite vestuvių planuotoją – nuo to priklauso ir jūsų išleidžiamas biudžetas bei laiko gaišimas. Svarbu žinoti, kad vestuvių planavimas tikrai bus gana sudėtingas darbas, nes čia reikės atlikti ne vieną procedūrą, jog jūsų šventėje viskas klostytųsi taip kaip numatyta. Šiame straipsnyje galime tik patarti, nuo ko pradėti vestuvių planavimą.

Pirmiausia, turite sudaryti vestuvių dalyvių sąrašą. Tai padaryti galite jiems paskambinę, tačiau turite žinoti – skambinimas gali sukelti neigiamų emocijų, nes tokią žinią reikėtų pranešti oficialiai t.y. atvykus į svečius, nes kaip manote, ar jūsų artimieji jausis maloniai apie tai sužinoję telefonu? Žinoma, kad ne, todėl artimiausiems žmonėms – tėvams, broliams, seserims būtina apie vestuves pranešti tiesiog atvyktus pas juos į svečius, nes kitu atveju jie gali ir įsižeisti. Kitiems dalyviams pakviesti yra naudojami vestuviniai kvietimai, o juos išsiuntinėti galite itin paprastai – yra specialių parduotuvių, kuriose rasite jau paruoštus kvietimus. Jeigu nežinote adresų, tai vėl gi – skambutis arba vizitavimas bus geriausia išeitis.

Po kvietimų išsiuntinėjimo, turite laukti atsakymų ar jūsų kviesti žmonės galės dalyvauti vestuvėse. Tai sužinoję, galėsite maždaug apskaičiuoti kokios sodybos, pokylių salės ar kitos vietos jums reikės. Pagal žmonių skaičių ieškokite šventimo vietos, o ją rasti tikrai nebus sunku. Būtina žinoti, kad privalote išsiaiškinti ar pakviesti žmonės pasiliks nakvoti – jeigu ne, tai galite ieškoti mažesnės vietos šventei t.y. tokios, kuri turi mažesnį ir jums tinkamą miegamų vietų skaičių. Tokiu būdu neišleisite daug pinigų užsisakę per didelę sodybą ar kitą vietą.

Tai yra pagrindai, tačiau turite žinoti, kad jums prireiks atlikti ir kitus darbus. Tai reiškia, kad turėsite rūpintis maistu t.y. susitarti dėl patiekalų ruošimo su nuomojamos sodybos šeimininkais. Taip pat reikės pasirūpinti ir visomis vestuvių dekoracijomis, nes juk tokia šventė turi būti itin puošni. Kadangi, nebūna jokių vestuvių be jų įmažinimo, tai jums bus reikalingas ir vestuvių fotografas, o jam išsirinkti taip pat teks skirti nemažai laiko, tuo labiau, suderinti visas foto sesijos detales ir kitus niuansus.

Tai tik mažiausia dalis darbų, kurių dar bus begalė, o viską supaprastinti galite tiesiog pasinaudoję vestuvių planavimo specialistų paslaugomis.