Kaip pasirinkti fasado dažus?

dazaiNet ir labai senus namus galima prikelti naujam gyvenimui perdažius senas sienas. Šįkart kalbame ne apie namo vidų, tačiau išorę, kurios puoselėjimas yra lygiai toks pat svarbus kaip ir vidus. Kokybiški fasado dažai naujam gyvenimui prikels net ir labai seną pastatą. Svarbiausia tinkamai paruošti fasado paviršių ir tuo pačiu įsigyti reikiamus dažus, kurių pasirinkimas šiuo metu yra labai platus.

Kokybiški fasado dažai sėkmingai atnaujins namus ilgiems metams. Kadangi jų pasirinkimas šiuo metu yra toks platus – pateikiame kriterijus, kuriais rekomenduojame ieškoti Jums labiausiai tinkamų dažų. Žinoma, konsultacija su profesionalu yra pats geriausias pasirinkimas. Tiesa, jeigu norite suprasti, kas Jums yra sakoma – būtinai ir pats pasiskaitykite detalesnę informaciją.

  1. Pagrindo charakteristika. Daugelis taip skuba pirkti dažus, kad paprasčiausiai negalvoja, jog pats fasadas jau skiriasi ir priklausomai nuo tam tikrų veiksnių reikia vienokių arba kitokių dažų. Tokie faktoriai kaip vandenilio rodiklis, druskos bei pH gali nurodyti, kokio tipų dažų Jums reikia. Labai svarbu, kad nauji fasado dažai savo sudėtimi sutaptų su senais. Tokiu atveju jie puikiai sulips (retai pavyksta visiškai nušlifuoti paviršių).
  2. Atitinkamai pagal tai, kurioje vietoje stovi pastatas – reikia įvertinti ir drėgmės kiekį. Šiuo atveju kalbame ne tik apie tai, kad Žemaitijoje oras kur kas drėgnesnis, tačiau rekomenduojame įvertinti ir tai, kad greta upės arba ežero stovintys pastatai kur kas lepesni.
  3. Fasado dažai gali turėti specialias medžiagas, kurios padeda apsisaugoti nuo grybelių, virusų bei kitos mikroorganizmų, kurie apskritai medienai yra labai kenksmingi ir sutrumpina pačių dažų funkcionavimo laiko tarpą.
  4. Dažų charakteristikos. Patys dažai gali būti smulkiau detalizuojami pagal tai, kaip lengvai jie tepasi ant paviršiaus, kiek dažų reikia vienam metrui nudažyti, žinoma, kokia spalva gausis užtepus ant seno medinio paviršiaus. Sakytumėte, tokios info neįmanoma gauti? Tikrai įmanoma, tik reikia pasikalbėti su profesionalais, kurie parduoda dažus. Jie ne tik atsakys į visus Jums iškilusius klausimus, tačiau taip pat ir pakonsultuos, patars ir bei padės pasirinkti labiausiai tinkamus.
  5. Spalva. Fasado dažai gali būti bespalviai ir puikiai tinka norint išryškinti medinius raštus ir tuo pačiu jie gali turėti atspalvį. Pastarasis variantas dažniausiai pasirenkamas tuomet, kai siekiama paslėpti senus paviršius, kurių prikėlimas naujam gyvenimui būna gana sudėtingas ir ilgas.
  6. Gamintojas. Labai dažnai ieškodami konkrečios prekės mes pirmiausia žiūrime į gamintoją, kadangi kai kurios įmonės yra pasaulyje pripažįstamos kaip pačios geriausios. Natūralu, kad būtent tokių gamintojų produkcijos profesionalai ir nori. Daugiau informacijos galite atrasti internete arba, kaip minėjome, pasikonsultuoti su profesionalais.

Kokybiški fasado dažai naujam gyvenimui padės prikelti net ir labai senus pastatus. Jeigu galvojate, kad vien dėl estetikos reikia pirkti naujas lenteles – rekomenduojame pirmiausia išbandyti dažus. Dėl savo tekstūros jie labai lengvai pasidengia, atrodo natūraliai ir lygiai.

Taip kai Jūs naudojate kosmetiką – jos reikia ir Jūsų namui. Rinkitės pagal namo odos tipą, atspalvį bei gamintoją.