Kaip pasikeitė knygų skaitymas

Kai kurie žmonės teigė, kad nėra nieko geriau už įdomią ir įtraukiančią popierinę knygą. Ką jau kalbėti apie tai, kad daugelis manė, jog populiaresnio būdo skaityti nei savo rankose laikant knygą – niekada negalės būti. Tačiau, kokią situaciją matome šiandien? Su kokiais akivaizdžiais technologiniais pokyčiais susiduriame dvidešimt pirmame amžiuje?

PDF knygosNors puikiai suprantama, kad popierinės knygos neišnyko, tačiau jos anaiptol nebėra populiariausias vartotojų pasirinkimas. Popierinio formato knygų išleidžiama vis mažiau (žinoma, nekalbame apie bestselerius). Vietoje šio formato, vis daugiau žmonių linkę išbandyti elektronines knygas. Būtent PDF knygos pastaraisiais metais milžinišku greičiu skinasi kelią į vartotojų širdis – ir tikrai ne todėl, kad tai būtų šiuolaikinė mada, kurios būtų nepaliaujamai vaikomasi. Taigi, verta įvardinti keletą pagrindinių priežasčių, lėmusių elektroninių knygų išpopuliarėjimą.

  • Daugelis žmonių mėgsta skaityti. Knygos – tai neatsiejama jų gyvenimo dalis. Kad ir kur bebūtų, jie visuomet su savimi stengiasi turėti bent keletą mėgstamų ir tuo metu skaitomų knygų. Tačiau akivaizdu, kad fizinio formato knygos mus apriboja. Ir ne tik tuomet, kai kalbame apie keliones. Jos riboja net ir tuomet, kai knygas laikome savo namuose. Tuo tarpu PDF knygos tokiais nepatogumais nepasižymi. Savo elektroninių knygų skaityklėje, nešiojamame kompiuteryje, planšetėje ar išmaniajame telefone galime turėti bene visas savo asmeninei bibliotekai priklausančias knygas.
  • Skaitant dažnai norime užsirašyti tam tikras frazes ar knygos ištraukas. Tai padaryti pakankamai sudėtinga, jei skaitome popierinę knygą. Tačiau skaitant elektroninę knygą, pabraukti ar paryškinti mums patikusias knygos vietas galime labai lengvai ir paprastai. Tai suteikia daugiau laisvės ir patogumo.
  • Dar vienas svarbus aspektas, kuris yra neatsiejamas nuo elektroninių knygų – tai galimybė tuo pačiu metu užsirašyti tam tikras pastabas ar į galvą šovusias mintis. Visa tai išlieka elektroniniame prietaise, todėl galima būti ramiems, kad užrašai niekada nepasimes ir nebus pašalinti.
  • Na, ir, žinoma, negalima pamiršti paieškos galimybės. Jei skaitome fizinio formato knygą, po ilgo laiko rasti mus sudominusią ir šiuo metu aktualią knygos vietą – labai sudėtinga. Tačiau PDF knygose visuomet galime pasitelkti virtualią paieškos sistemą ir akimirksniu rasti norimą knygos dalį.