Kaip pasiekti nepriekaištingą švarą mieste?

svara miesteKiekvienas labiau naršantis Lietuvą gali matyti, jog švara mieste ne visada yra užtikrinama taip, kaip priklauso. Tas pats liečia kaimus, miestelius ar mažesnius miestus. Infrastruktūra dažnai suplanuojama ne pagal elementarias taisykles, tačiau, specialistų teigimu, šiukšlinimas tiesiog gatvėse kartais kyla ir dėl prastos įrangos. Aiškiau kalbant, elementarios šiukšliadėžės gali būti paprasčiausia priežastimi kodėl mieste yra tiek daug šiukšlių.

Šiukšliadėžės galbūt ir atlieka savo funkciją, bet netinkamai parinktos – sukelia problemų

Užsiimantiems viešų vietų architektūros planavimu, pravartu žinoti, kad parinkus netinkamas šiukšliadėžes, šiukšlinimo problema neišsispręs. Trumpai tariant, renkantis tokius gaminius tvarkai palaikyti, rekomenduojama atsižvelgti į kelis svarbius punktus.

Pirmiausia, renkantis šiukšliadėžes miesto gatvėms, reikia įvertinti tų gatvių judrumą. Būtina atsižvelgti į tai, kad mažos šiukšliadėžės neužtikrins tvarkos, jeigu jų niekas neprižiūrės tinkamu metu. Tad, tokiais atvejais patartina rinktis talpesnes ir lengvai išvalomas šiukšliadėžes, jog jos per trumpą laiką nebūtų perpildytos.

Švara mieste dažnai nėra palaikoma ir dėl to, kad šiukšlių dėžių padėtis yra prastai suplanuota. Jeigu šiukšlių surinkimo vietos suprojektuotos taip, kad žmonės jų praktiškai nemato, natūralu, kad pačiose gatvėse jos tiesiog bus metamos ant žemės ir tiek. Projektuojant viską, patartina šiukšlių dėžes išdėstyti matomose vietose.

Kaip jau pradžioje minėta, būtina atsižvelgti į faktą, jog kai kurios šiukšliadėžės nepalaikys švaros mieste dėl to, kad jos tiesiog yra netinkamos naudojimui. Kai kurios nėra tvirtinamos, o tai reiškia, kad jas vėjas gali lengvai išversti. Taip pat nereikėtų rinktis tokių gaminių, kurie nėra uždaromi – vėjas tiesiog šiukšles išpūs iš tokių šiukšliadėžių ir tiek.

Norint užtikrinti, kad švara mieste būtų nepriekaištinga, patartina kreiptis į architektus, kurie geba viską kruopščiai suplanuoti ir parinkti tokius komponentus, kurie miestui ar miesteliui tarnautų ilgai ir atliktų esminę funkciją be jokių nesklandumų. Internetu galima užsakyti tiek planavimo paslaugas, tiek ir pačius gaminius.

Jeigu vis dėlto siekiate sutaupyti kuo daugiau pinigų, atminkite, kad už mažą kainą ne visada gausite kokybišką ir puikiai funkcionuojantį inventorių švarai palaikyti.