Kaip pašalinti strijas?

 

Man tik septyniolika metų, bet jau turiu daug strijų ant nugaros ir krūtinės. Girdėjau, kad strijos atsiranda moterims po gimdymo arba turint antsvorio. Nei to, nei to man nebuvo, tai kodėl aš jų turiu? Prašau, padėkite“, – viename laiške rašo skaitytoja Augustė. Iš tiesų – striju salinimas yra sudėtingas dalykas, ne taip lengva jas išnaikinti. Tad, kodėl jos atsiranda, ir kaip jas panaikinti.

 Strijų prigimtis

Nenuostabu, kad strijos atsirado paauglei merginai. Jeigu suprastume, kodėl jos atsiranda, būtų aišku, kad tai buvo visiškai normalus reiškinys. Taigi, strijos yra tarsi tam tikri tarpekliai ir prarajos Didžiajam e Kanjone. Ar kada nors matėte sausros suskaldytą žemę? Ji taip pat turi tokius įplyšimus. Taigi, kai oda įplyšta, ten ir atsiranda tos strijos. Kodėl ji plyšta? Taip būna dėl labai didelio tempimo, kuris ir atsiranda esant kažkokiam kūno masės didėjimui. Tarkime, paauglystėje greitai augant į ūgį, staigiai padidėjant krūtinei, taip pat bet kuriuo metu atsirandant nėščiosios pilvui, užaugus antsvoriui, oda nespėja prisitaikyti prie kūno pokyčių ir iš to tempimo ima plyšti.

 Strijų šalinimas lazeriu

Ne viena moteris gali pasidžiaugti, kad striju salinimas lazeriu Kaune jai praėjo sėkmingai. Aišku, čia nebūtinai turi būti aptariamas striju šalinimas Kaune, mat tokia procedūra gali būti vienodai atliekama bet kur. Svarbiausia, surasti patikimą ir gerą grožio saloną ar grožio studiją, kur dirbtų profesionalai, turintys gerą techiką. Dažniausiai striju salinimas lazeriu atsiliepimai būna geri, nes tai tikrai vienintelė veiksminga priemonė, su kuria galima kažką pakeisti, esant strijoms. Lazeris daro tokius pakeitimus tarsi labai detali operacija. Su lazeriu gali būti šalinami ir randai, strazdanos, apgamai. Lygiai taip ir strijos. Aišku, striju salinimas kaina yra brangesnis tada, kai atliekamas lazeriu, o ne kokiais nors kremais. Tačiau kiekvienas grožio specialistas sutiks, kad iš tiesų tik lazeris ir gali padėti, esant strijoms, o visa kita bus tarsi savęs apgaudinėjimas.

 Alternatyvi medicina

Žinoma, ne kiekviena moteris nori investuoti į tokius dalykus kaip striju salinimas lazeriu, kainos juk vis tiek ne džiugina. Žinai, kad teks sumokėti bent kelis šimtus ar kelis tūkstančius eurų. Taip lengvai už porą eurų nepašalinsi. Tad dažnai moterys, kurioms striju salinimas lazeriu kainos aspektu būna per didelis, ar kurios tiesiog bijo per didelių procedūrų, stengiasi strijas pašalinti namų sąlygomis.

Kadangi manoma, kad strija atsiranda dėl antsvorio, tai moterys bando daugiau sportuoti, auginti raumenis, laikytis dietos. Aišku, joms dėl to striju salinimas nenutinka, kadangi strijos jau yra mikro įplyšimai odoje, ir tokie veiksmai nepadeda atstatyti normalios tos odos būklės. Tad kas atsitinka? O atsitinka tai, kad kūnas, savaime suprantama, nuo sporto ir subalansuotos mitybos pagražėja, tačiau strija nebūna pašalinta. Tos moterys, kurios supranta, kad tai labiau yra odos ilgalaikis darinys, bando jį liaudiškomis priemonėmis kaip kokį randą šalinti. Tada ir atsiranda striju salinimas balinančiomis priemonėmis – citrina, druska, actu, vaistažolėmis. Žinoma, tai taip pat nepadeda. Moterys nuleidžia rankas po pirmos savaitės, nes labai atsibosta, ir taip ir nesužino, ar galiausiai būtų kokių nors rezultatų. Kurių tikriausiai ir nebūtų, nes paprastai nebūna jokių medicininių įrodymų, rodančių, kad tokios praktikos yra veiksmingos. Vadinasi, striju salinimas lazeriu Kaune ar kažkur kitur tampa tikrai vieninteliu veiksmingu būdu panaikinti šiuos odos defektus.