Kaip išvengti klaidų užmezgant tarptautinius verslo ryšius

eurpoaVerslas – tai gyvas organizmas. Norint, kad jis funkcionuotų tinkamai ir efektyviai, būtina pasirūpinti daugybe skirtingų detalių. Ir šiuo atveju labai svarbia dalimi tampa ne kas kita, o stiprūs ir pasitikėjimu bei pagarba paremti verslo santykiai. Be to, nereikėtų pamiršti, kad nemaža dalis verslo savininkų savo komercinę veiklą vykdo tiesiogiai priklausydami nuo užsienio šalyse įsikūrusių prekių tiekėjų, todėl jei ir jūsų verslas yra susietas su užsienio šalių įmonėmis, jūs puikiai žinote, kokią didelę įtaką turi sklandus ir profesionalus bendradarbiavimas. Tuo tarpu, jei savo komercinę veiklą pradėjote tik dabar ir šiuo metu bandote užmegzti verslo ryšius su Vokietijos įmonėmis (jų duomenų bazę galite rasti http://eurpoa.eu/lt/), turėtumėte nepamiršti, kad skirtingose šalyse verslo etika yra skirtinga, todėl norint neprašauti pro šalį ir nepadaryti klaidų, reikėtų tinkamai pasiruošti.

  • Vokiečiai mėgsta punktualumą ir atsakingumą, todėl niekada nevėluokite ir laikykitės savo duoto žodžio. Jei norite, kad Vokietijos verslininkai apie jus susidarytų puikų pirmąjį įspūdį, jokiu būdu nevėluokite į savo susitikimą. Nors iš pirmo žvilgsnio kai kuriems verslininkams gali pasirodyti, kad tai yra labai nereikšmingas veiksnys, vis dėlto praktika rodo, kad vokiečiai tai vertina labai rimtai. Todėl jei jūs pavėluosite ir prieš tai apie jų nebūsite informavę, galite būti tikri, kad jie jausis įžeisti. Be to, turite laikytis savo duoto žodžio, kadangi vokiečiai vertina atsakingumą ir pareigingumą.
  • Taip pat nepamirškite, kad jei jūs pristatinėsite savo idėją, turėtumėte remtis skaičiais ir konkrečiais faktais. Tai reiškia, kad vokiečiai nemėgsta nekonkretumo ir abstrakcijų. Jie nori matyti juodu ant balto pateiktus skaičius, diagramas ir grafikus. Visa tai jiems padeda suprasti, kas yra kas ir į ką vertėtų orientuotis. Trumpiau tariant, jei planuojate užmegzti tvirtus verslo ryšius, labai daug dėmesio skirkite savo turimos idėjos perteikimui.
  • Mandagumas ir tinkamas bendravimas. Prieš pradėdami bendradarbiauti su vokiečių verslininkais, turėtumėte pasidomėti jų bendravimo subtilybėmis. Tai reiškia, kad jūs turite vadovautis jų bendravimo principais, tokiu būdu išvengdami didelių klaidų.