Kaip išsirinkti tinkamą kosmetiką?

Kosmetika

Šis klausimas nuolat iškyla daugybei moterų. Kai pasiūla yra tokia didelė, atlikti tinkamą sprendimą yra kur kas sunkiau nei atrodo. Ar verta rinktis ekologišką kosmetiką? Kuo paprasta cheminė kosmetika skiriasi nuo natūrialios? Kokią kosmetiką rinktis yra geriausia? I šiuos ir dar daugybę kitų klausimų atsakysime jau netrukus.

Pirmiausia, norint rasti geriausią produktą, reikia rinktis tik kosmetiką su reglamentuotomis sintetinėmis medžiagomis. Pavojingų medžiagų kosmetikoje kiekis vis mažėja, o ankščiau sveikomis laikytos medžiagos pamažu yra uždraudžiamos. Jei norite apsaugoti savo odos sveikatą, rinkitės tik patvirtintą kosmetiką. Tai galite patikrinti paieškoję ant kosmetikos sertifikato arba peržvelgę gamybos sudėtį. Biodinaminė ir ekologiška kosmetika  turi savo panašumų, bet natūralioje kosmetikoje yra leidžiamas kur kas mažesnis susintetintų medžiagų kiekis. Joje privalo būti nustatytas kiekis natūralių, ekologiškų medžiagų. Tuo tarpu Biodinaminė kosmetika privalo būti tik iš natūraliausių medžiagų, atgabentų iš biodinaminių ir ekologinių ūkių. Daugiau apie kosmetikos smulkmenas bei ypatumus galite sužinoti iš kosmetologų arba išbandyti kosmetologijos kursus.

Jeigu jums tenka naudotis nesertifikuota kosmetika, jos sudėtis yra be galo svarbi. Tik gerai ištirinėję ją įsitikinsite, kad kosmetikoje nėra jūsų odai kenksmingų medžiagų. Paprastoje, dažniausiai pigioje cheminėje kosmetikoje pasitaiko daug daugiau neigiamai odą paveikiančių ingredientų. Ne visada šios medžiagos paveiks jus iš karto, ypač jei jūsų organizmas yra stiprus, tačiau laikui bėgant, nekokybiškos kosmetikos žala bus vis didesnė. Šitoks makiažas visiškai nesaugo odos ir ją nuvargina, o tai turės ilgalaikių pasekmių.

Jei norite, kad kosmetika puikiai tiktų jūsų odai ir sudarytų nepriekaištingą įvaizdį, rinkitės ją pagal odos bei plaukų tipą. Jei jūsų oda yra riebi, jums tinkamiausia kosmetika turi sulyginti išskiriamus riebalus. Sausai odai labiausiai tinka drėkinanti kosmetika, o jautriausiai odai reikia raminančios kosmetikos. Tinkama kosmetika turi atpalaiduoti jūsų odą ir suteikti patogumo jausmą. Jei nejaučia žalos savo odai, o kaip tik atvirkščiai, tai suradote tinkamiausią kosmetiką sau. Jei nežinote, kokia jūsų oda ir kokia kosmetika jai tiks, galite pasitarti su specialistais, baigusiais kosmetologijos kursus. Taip be jokio vargo ir abejonių žinosite, kas yra geriausia jūsų odai.

Nepamirškite, kad norint rasti tikrai geras ir kokybiškas kosmetines priemones, nereikia vaikytis pačių populiariausių variantų. Populiari kosmetika dažniausiai būna pigi ir lengvai prieinama. Tuo tarpu natūralios priemonės yra daug brangesnės vien dėl to, kad natūralių ingredientų kaina yra gerokai didesnė. Populiarios kosmetikos sudėtis dažnai būna labai apgaulinga. Tikros, jūsų odai naudingos medžiagos užima labai mažą procentą viso produkto. Vienintelis būdas rasti tikrai gerą kosmetiką, tai rinktis brangesnį, bet natūralų produktą, kuris visais atvėjais be jokio vargo patenkins jūsų poreikius.