Kaip apsisaugoti nuo žalingo saulės poveikio keliaujant?

Lietuvoje vasara baigiasi iš tiesų greitai, o kartu su ja dingsta ir saulėtos dienos. Tiesa ta, jog visi trokštame šilumos, tad daugelis ima svajoti apie keliones į šiltus kraštus. Tokios mintys kyla vos tik spustelėjus pirmajam šaltukui ar prapliupus vėsiam rudens lietui. Nuostabu yra tai, jog svajonės apie pabėgimą į kažkur, kur šilta bei saulėta, yra labai lengvai pasiekiamos. Internete galima rasti tokių puslapių kaip greitai.lt, kuriuose siūlomi puikūs skrydžių pasiūlymai. Lėktuvo bilietai šiuose internetiniuose tinklapiuose parduodami už iš tiesų juokingą kainą. Tad, keliauti įmanoma ir neišleidžiant begalės pinigų. Juk jų dar prireiks sąskaitų už šildymą apmokėjimui. Juokai juokais, tačiau tikrai verta pasidomėti šalies, į kurią susiruošėte, orų prognoze.

Įdegio kremasPranešami rekordiniai karščiai ir nė lašelio lietaus? Tuomet būtinai privalote apgalvoti geriausius būdus apsisaugoti nuo saulės bei karščio. Juk saulė ne tik maloniai šildo, bet gali ir gerokai pakenkti odai. Žalingas saulės poveikis gali būti iš tiesų skaudus. Tad, natūralu, jog visai nenorėtumėte nukentėti. Juk aviabilietai į labiausiai saulėtus pasaulio kampelius turi atnešti tik maloniausius įspūdžius. Tad, kaip apsisaugoti nuo žalingo saulės poveikio keliaujant?

Visų pirma, labai svarbu tinkamai apsirengti bei nepamiršti skrybėlės ar kepurės. Jei keliaujate į šalį, kurioje oro temperatūra itin aukšta, o saulė ypatingai kaitri – nė nesumanykite išlįsti iš savo viešbučio kambario be skrybėlės ar kepurės ant galvos. Tai ypač aktualu nuo 10 iki 16 valandos, kuomet saulė laikoma aktyviausia. Būtent šiuo dienos metu galima sulaukti pačių nemaloniausių pasekmių, jei nesisaugosime. Vis dėlto, neužtenka vien tik skrybėlės ar kepurės. Taip pat labai svarbu dėvėti drabužius, kurie pagaminti iš kuo natūralesnių audinių (pavyzdžiui, lino). Tokie drabužiai leidžia odai kvėpuoti ir reguliuoja jos temperatūrą. Taip galėsime būti tikri, jog nejausime nei per didelio karščio, nei šalčio. Visai kitokia istorija būtų dėvint rūbus, kurie pasiūti iš sintetinių medžiagų. Todėl patariama jų vengti ir rinktis kuo natūralesnius audinius.

Dar vienas labai svarbus dalykas yra kremas nuo saulės. Jį turėtumėte rinktis pagal savo odos tipą bei jos jautrumą saulei. Tinkamai pasirinktas kremas nuo saulės garantuos patikimą apsaugą nuo žalingų ultravioletinių spindulių. Jei ruošiatės atostogauti prie jūros, atkreipkite dėmesį į specialius kremus nuo saulės, kurie yra atsparūs vandeniui. Tai reiškia, jog jie nesusiplaus net kai maudysite vandenyje. Tai neapsakomai patogu ir ekonomiška. Sutaupysite ne tik pinigų (juk kremo užteks gerokai ilgiau), bet ir laiko, kurį būtumėte praleidę idant vėl pasiteptumėte kremu nuo saulės.

Net sunku apsakyti geriamo vandens svarbą. Jei nuolat gurkšnosite tyrą geriamąjį vandenį – puikiai apsaugosite savo organizmą nuo dehidratacijos. Juk prakaituojant kūnas praranda daug skysčių. Tad, būtina papildyti jų atsargas. O kas geriau galėtų tai padaryti nei tyras vanduo? Vanduo puikiai atgaivins ir suteiks dar daugiau jėgų, kurias galėsite skirti svečios šalies tyrinėjimui bei pažinimui.

Tad, labai svarbu atsižvelgti į prognozuojamą oro temperatūrą bei pasiimti tinkamų drabužių ir kremą nuo saulės. Atvykę visuomet nešiokitės buteliuką vandens su savimi. Taip jūsų atostogų neapkartins galimas žalingas karščio bei saulės poveikis. Verčiau pasirūpinkite savimi ir pasisemkite tik teigiamų emocijų – juk kelionės tam ir skirtos. Tik keliaujant galima atrasti tiek daug naujų dalykų ir taip gerai atsipalaiduoti. Mėgaukimės saulės spinduliais, tačiau nepiktnaudžiaukime jais!