Kaip apsaugoti akis dirbant kompiuteriu

Valandų valandas žiūrėjimas į kompiuterio ekraną gali varginti akis. Kad apsaugotumėte akis ir išlaikytumėte jas sveikas, turite laikytis kelių paprastų patarimų. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime keletą geriausių būdų, kaip apsaugoti regėjimą dirbant kompiuteriu. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau informacijos!

Nustatykite kompiuterio monitorių tinkamu atstumu ir aukštyje

Jei nesate atsargūs, darbas kompiuteriu gali pakenkti jūsų akims. Kad išvengtumėte akių nuovargio, svarbu kompiuterio monitorių statyti tinkamu atstumu ir aukštyje. Ekrano viršus turėtų būti akių lygyje arba žemiau jo, o monitorius – maždaug rankos atstumu. Be to, sureguliuokite ekrano ryškumą, kad mažiau akintų, ir dažnai darykite pertraukas, kad akys pailsėtų. Laikydamiesi šių paprastų patarimų galite apsaugoti regėjimą ir išlikti produktyvūs prie darbo stalo.

Naudokite apsaugos nuo atspindžių priemonę arba filtrą, kad sumažintumėte akių įtampą

Ilgai žiūrint į kompiuterio ekraną gali atsirasti akių įtampa ir kitų problemų. Norint apsaugoti akis, svarbu dažnai daryti pertraukėles ir naudoti nuo atspindžių apsaugantį gaminį arba filtrą. Nuo atspindžių apsaugantys gaminiai sumažina ekrano atspindžių kiekį, todėl akims tampa lengviau. Be to, jie taip pat gali padėti sumažinti akių įtampą ir nuovargį. Jei nešiojate akinius, taip pat galite apsvarstyti galimybę naudoti kompiuterio ekrano filtrą. Šie filtrai tvirtinami prie monitoriaus ir padeda sumažinti iš ekrano sklindančios mėlynosios šviesos kiekį. Tai gali padėti pagerinti miego kokybę ir bendrą akių sveikatą.

Įsigykite akinius darbui kompiuteriu

Jei ilgai dirbate kompiuteriu, svarbu imtis priemonių regėjimui apsaugoti. Vienas iš būdų tai padaryti – investuoti į akinius darbui kompiuteriu arba akinius nuo atspindžių. Šie specializuoti akiniai padeda sumažinti akių nuovargį ir sumažina atspindžius ekrane. Jie taip pat gali būti padengti antirefleksine danga, kuri dar labiau sumažina atspindžius. Jei nešiojate kontaktinius lęšius, taip pat galite apsvarstyti galimybę naudoti akinius darbui kompiuteriu arba akinius, kurie padės sumažinti dirginimą ir sausumą. Nesvarbu, ar pasirinksite akinius, ar akinius, labai svarbu įsitikinti, kad jie tinkamai tinka, kad būtų maksimaliai patogūs ir apsaugotų.

Dažnai mirksėkite, kad akys būtų drėgnos

Dirbant kompiuteriu svarbu daryti pertraukas ir dažnai mirksėti, kad akys būtų drėgnos. Akių nuovargis gali sukelti daugybę problemų, įskaitant galvos ir kaklo skausmus bei neryškų matymą. Ilgas žiūrėjimas į ekraną taip pat gali sukelti akių sausumą ir padidinti kompiuterinio regėjimo sindromo riziką. mirksėjimas padeda paskirstyti ašaras po akių paviršių, palaiko jų drėgmę ir apsaugo nuo sausumo. Be to, kas maždaug 20 minučių darykite pertraukėles, kad sumažintumėte akių nuovargį. O jei pastebėjote, kad akys sausėja, yra keletas dirbtinių ašarų, kurios gali padėti sudrėkinti akis ir sumažinti diskomfortą. Laikydamiesi šių paprastų patarimų galite apsaugoti regėjimą ir išvengti akių nuovargio.

Visą dieną gerkite daug vandens, kad akys būtų sudrėkintos

Kad apsaugotumėte akis dirbdami kompiuteriu, visą dieną turėtumėte gerti daug vandens, kad akys būtų drėgnos. Tai padės išvengti sausų akių sindromo, kuris gali sukelti daugybę problemų, įskaitant akių nuovargį, galvos skausmus ir neryškų matymą. Be to, kas maždaug 20 minučių darykite pertraukas, kad akys pailsėtų. Per šias pertraukas galite atitraukti akis nuo ekrano ir sutelkti dėmesį į ką nors kitą, esantį kambaryje. Galiausiai įsitikinkite, kad darbo vietos apšvietimas nėra per ryškus arba per silpnas. Apšvietimo reguliavimas gali padėti sumažinti akių įtampą ir palengvinti susitelkimą į užduotį. Laikydamiesi šių paprastų patarimų, galite padėti išsaugoti sveikas akis ir išvengti rimtų problemų.