Kai siūlo darbą, kurį sunku gauti

Siulo darba

Daugybė įmonių šiandieninėje rinkoje siūlo darbą, tačiau nereiškia, kad kiekvienas darbo ieškantis žmogus akimirksniu susidomi potencialių darbdavių pateikiamais darbo pasiūlymais. Lygiai taip pat anaiptol ne kiekvienas potencialus darbuotojas atitinka rinkoje siūlomoms pareigybėms keliamus reikalavimus. Todėl darbo paieškos neretai užtrunka pakankamai ilgą laiką – ypač, jei kalbama apie mažesnę darbo patirtį turinčius žmones. Ir šiuo atveju nesvarbu, ar ieškomas darbas Alytuje, Klaipėdoje, Kaune, ar Vilniuje – kiekvienas darbo ieškantis žmogus turi būti tinkamai pasiruošęs.

Plėskite savo pažinčių ratą

Jei norite gauti darbą, turite suprasti vieną labai paprastą, tačiau svarbią taisyklę – geri darbo pasiūlymai dažniausiai „atkeliauja“ kartu su pažintimis. Tai reiškia, kad norint padidinti savo galimybes gauti puikiai apmokamą ir jūsų lūkesčius atitinkantį darbą, turėtumėte skirti pakankamai pastangų naujų pažinčių paieškai ir savo pažinčių rato plėtimui. Tam šiandien labai veiksmingai gelbėja ir socialiniai tinklai – ypač „LinkedIn“.

Jei jūs dalinsitės kokybišku, informatyviu, naudingu ir aktualiu turiniu, potencialiems darbdaviams netiesiogiai perduosite žinią, jog jūs esate kompetentingi ir nebijantys viešai dalintis savo nuomone, įžvalgomis, patirtimi ir žiniomis. Tokie žmonės darbo rinkoje yra labai vertinami ir branginami. Todėl jei tokiu tapsite ir jūs, surasti svajonių darbą jums turėtų būti kur kas lengviau.

Nesijauskite prastesni, jei neturite pakankamai patirties

Viena iš labai dažnų klaidų, kurias daro ne vienas darbo ieškantis žmogus, yra kandidatavimas tik į tas siūlomas darbo vietas, kuriose keliami reikalavimai yra gerokai žemesni arba būtent tokie, kokius jie atitinka. Jūs turėtumėte nesibaiminti kelti sau didesnius ir daugiau žadančius tikslus. Jūs taip pat neturėtumėte jaustis prastesni vien todėl, kad galbūt turite šiek tiek mažiau patirties vienoje ar kitoje srityje. Visko yra išmokstama, todėl net jei jums stinga patirties vadovo pareigoms, jei manote, kad jums toks darbas galėtų tikti, pabandykite kandidatuoti į tokias pareigas. Niekuomet negalite žinoti, kokia linkme viskas pasisuks.

Bandykite atrasti viešai neskelbiamus darbus

Ne apie visas laisvas darbo vietas yra kalbama viešai. Kartais patys geriausi darbai būna „nematomi“ plačiajai auditorijai. Būtent tuomet tenka pasitelkti savo pačius geriausius įgūdžius ir sumanumą tam, kad galėtumėte suteikti sau progą kandidatuoti į darbo vietą, apie kurią dar nebuvo paskelbta viešai. Žinoma, tam reikia pažinčių ir mokėjimo atsidurti vietoje bei laiku. Todėl ieškokite informacijos, sekite jums patinkančių įmonių veiklą, kontaktuokite su jose dirbančiais darbuotojais, bandykite užmegzti naujus kontaktus ir pasistenkite atsidurti tinkamoje vietoje ir tinkamu metu.

Neignoruokite darbo vietų praktikantams

Jei jūs neturite pakankamos patirties konkrečioje srityje, gali būti naudinga ir išmintinga kreiptis dėl praktikantams siūlomos darbo vietos. Neretai tokiais atvejais po praktikos laikotarpio praktikantui būna pasiūloma darbo vieta. Todėl jei jūs esate susižavėję tam tikra sritimi ir norite joje dirbti ne vienerius metus, tačiau neturite didelės patirties, kurios gali reikėti atitinkamai pareigybei, pabandykite ieškoti ir praktikos vietų.

Darbo ieškokite ne tik Lietuvoje

Šiandien daugybė darbų gali būti dirbami ir nuotoliniu būdu. Todėl jei jūs puikiai kalbate bent viena užsienio kalba (nepamirštant ir anglų kalbos), galite dairytis naujų darbų ne tik Lietuvoje, tačiau ir įvairiose užsienio šalyse. Sėkmės atveju jūs galėsite įgyti neįkainojamos tarptautinio darbo patirties, patobulinti savo užsienio kalbų sugebėjimus ir kartu pasinerti į jums įdomią veiklą, susipažįstant su daugybe įdomių žmonių iš viso pasaulio.