Ką turi žinoti tie, kurie perka mišką?

perka miskaTurite miškingą žemės sklypą, tačiau norite jį parduoti? Svarstote ką turėtumėte žinoti apie visą pirkimo – pardavimo procesą? Jeigu galvojate, jog miško pardavimas yra itin lengvas procesas, tai tikrai labai klystate. Tokie pardavimai, ypač tarp fizinių žmonių, yra gana sudėtingi, jeigu nei viena pusė nežino tikslių procedūrų. Tokiais atvejais, reikėtų kreiptis į tikrus specialistus, kurie galėtų padėti visais aktualiais miško pirkimo bei pardavimo klausimais, jog visa pardavimo procedūra būtų itin greita bei sklandi.

Neretai žmonės, kurie perka mišką, galvoja, jog jį įsigijus, jie su juo galės daryti ką tik panorėję. Deja, tokių dalykų nebūna. Pirmiausia, tiek pirkėjas, tiek pardavėjas, turi apžvelgti visus aspektus. Vienas svarbiausių – leidimai kirtimui. Turite suprasti, jog ne visi medžiai galės būti kertami. Trumpai tariant, čia svarbu yra apskritai pasidomėti kokios medienos kirtimas yra galimas Lietuvoje. Juk suprantate, kad jauno ir sveiko ąžuolo niekas jums neleis nupjauti? Jeigu tai ir padarytumėte, tai nesunkiai būtų galima ir nemažą baudą gauti. Būtent šiuo atveju, jums reikėtų kreiptis į miškotvarkos specialistą, kuris galėtų padėti visais prikimo klausimais ir tuo pačiu apšviesti dėl medžių kirtimo tvarkos. Tai būtų naudinga tiek pirkėjui, tiek ir pardavėjui, nes tada nereikėtų laiko gaišti bereikšmėms deryboms pardavimo metu – pardavėjas žinotų kokia kaina yra reali, o pirkėjas suvoktų, kiek iš tiesų vertas jūsų siūlomas pirkinys.

Įsigyjant ar parduodant mišką, būtina gerai apžvelgti visas sąlygas ir norus. Jeigu jūs ketinate parduoti mišką, tai turite žinoti, jog yra galimybė jį parduoti tik kirtimui arba parduoti su visu sklypu. Tai reiškia, jog parduodant kirtimui, jūs tiesiog perleidžiate teisę iškirsti mišką kitam žmogui, tačiau pats sklypas lieka jums. Trumpai tariant, po kirtimo darbų, sklypas lieka jums, tik jau be medžių, o tada galite imti tarkime ir vėl jį užželdinti, o  tai galime laikyti tarsi investicija į ateitį.

Kas liečia miško kirtimą, tai kaip jau minėjome – abi pusės turės apžvelgti visus leidimus kirtimui, o juos gauti galėsite tik atlikę tam tikras procedūras, kurios ko gero jums bus per sudėtingos, nes teks apsilankyti net ir pas notarą.

Jeigu ieškote pirkėjo, tai jo radimo galimybės didelės, tiesiog internetinėse paieškos sistemose ieškokite rezultatų, įrašydami „perku mišką“, tačiau atradę patrauklų pardavėją, būtinai jo pasiteiraukite ar jis yra kompetentingas miškų pardavimo reikaluose, nes tokiu atveju išvengsite išlaidų samdant specialistą.