Ką reikia žinoti norint greitai ir skaniai papietauti?

Pietūs – tai labai svarbus dienos valgis. Jis mums suteikia daug jėgų, kurios yra labai reikalingos kad galėtumėme žvaliai, energingai ir produktyviai tęsti dienos darbus. Tačiau kartais būna dienų , kai pagaminti skanius pietūs tiesiog neužtenka noro arba jėgų, o kainos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos kavinėse ir restoranuose yra išties aukštos. Taigi kaip galime greitai ir skaniai papietauti?

Dienos pietūsVienas populiariausių ir moderniausių būdų numalšinti alkį tai užsisakyti restorano maisto į namus. Tai galime padaryti užėję į maisto užsakymo portalą (pvz. „Foodout.lt“), mobiliąja programėle arba paskambinę maisto tiekėjui telefonu. Nors tai nėra pigūs pietūs, tačiau maistas iš populiariausių restoranų Kaune atvyks į jūsų namus arba darbovietę per valandą, o jei užsisakysite daug maisto pristatymas bus nemokamas. Kinų, japonų, italų, ispanų, turkų, gruzinų ir dar daugiau virtuvių jums vienoje vietoje – keli pelytės paspaudimai ir maistas į namus jau garuoja ant jūsų stalo.

Vienas blogiausių sprendimų, kurį galite priimti, tai nuspręsti praleisti pietus. Nemažai žmonių Kaune savo turimą pietų pertrauką praleidžia tvarkant asmeninius reikalus vietoj to, kad skaniai ir sočiai pavalgyti. Tai labai alina žmogaus organizmą, ypač dirbant fizinį darbą. Kartais dėl sunkios dienotvarkės galime prarasti norą valgyti arba tiesiog paruošti sau pietus. Tokiu atveju net geriau suvalgyti paprastų sumuštinių arba vaisiu, kad išliktumėte žvalūs ir energingi.

Jeigu nusprendėte pataupyti ir sveikus bei maistingus pietus pasigaminti patys, turite žinoti keletą svarbių taisyklių. Gaminant sveikus ir maistingus pietus svarbu išlaikyti teisingą baltymų, angliavandenių ir riebalų balansą. Tai padaryti yra visai nesunku: pirmiausia nepagailėkite virtų arba žalių daržovių, salotų. Toliau išsirinkite sveiką jums patinkantį garnyrą (grikiai, ryžiai, kuskusas, itt.). Galiausiai reikėtų išsirinkti gerą baltymų šaltinį. Jei nesate vegetaras, vištiena, kalakutiena, bei jautiena yra geriausi ir sveikiausi pasirinkimai. Po pietų kaip užkandį galite suvalgyti obuolį, bananą arba kokį kitą jums patinkantį vaisių. Jeigu jūsų gaminami pietūs jums pradeda nusibosti, nepabijokite paeksperimentuoti su egzotiškais prieskoniais. Pasidomėję ir pažinę kitos šalies virtuvę galite atrasti visiškai naują patiekalą, kuris sukels jums teigiamas emocijas ir maloniai nustebins. Vos pridėjus kelias daržoves, vaisius, prieskonius bei kitus mažmožius galime labai paįvairinti savo pietus ir įgyti kulinarinės patirties.

Greitus, sveikus bei nepaprastai skanius pietus tai pat galite pasigaminti receptų knygų dėka. Pagaminę nuostabius pietus pagal receptą nustebsite, kaip greitai jums taip pavyko padaryti ir norėsite išbandyti dar daugybę patiekalų. Paprastas šviežias maistas su žiupsneliu įvairovės ir kitų kraštų maisto kultūros suteiks jums daug jėgų ir džiaugsmo. Išmokę gaminti nepaprastai skanius ir greitus pietus nuolat galėsite stebinti ir lepinti savo draugus.