Ką reikia žinoti, kad išsirinkti gerą nešiojamąjį kompiuterį?

Nešiojami kompiuteriai

Tinkamas kompiuterio pasirinkimas yra labai svarbus reikalas kiekvienam žmogui. Visi norime gauti kuo geresnį pasiūlymą atsižvelgiant į kainos ir kokybės santykį. Tačiau prieš pradedant kompiuterio paieškas, reikia atsižvelgti į kelis svarbiausius klausimus. Pirmiausia gerai apgalvokite, ar šiuo kompiuteriu naudosite tik jūs, ar dalinsitės juo su šeima ar artimaisiais. Apsvarstę tai nustatykite, ko reikalausite iš naujojo pirkinio: ar kompiuteris bus naudojamas ir žaidimams, ar tik darbo bei mokslų reikmėms? Šie kertiniai klausimai yra patys pirmi ir svarbiausi žingsniai, norintiems rasti tinkamiausią kompiuterį. Tačiau ką turime žinoti dar?

Nešiojamų kompiuterių tipų yra labai daug. Paprasti, visiems gerai pažįstami nešiojami kompiuteriai nėra brangūs ir labiausiai tinka paprastoms, pagrindinėms funkcijoms, tokioms kaip paprasčiausias naršymas internete, naujienų portaluose ar paprasčiausiam teksto rinkimui. Jei norite sutaupyti, o gal ketinate pirkti nešiojamą kompiuterį išsimokėtinai, šis variantas yra labai paprastas ir patrauklus. Šitoks nešiojamas kompiuteris nebus galingas, todėl nemanykite, kad galėsite žaisti naujausius žaidimus ar dirbti su rimtesnėmis programomis be jokių trikdžių. Jei visiškai nesidomite kompiuteriais ir jums tereikia elektroninio prietaiso, gebančio susidoroti su paprasčiausiomis užduotimis, šitoks kompiuteris yra būtent tai ko jums reikia.

Taip pat vis labiau populiaresni tampa nešiojami kompiuteriai su liečiamu ekranu. Priklausomai nuo aplinkybių, tokie kompiuteriai gali atlikti ir planšetės vaidmenį. Jo suteikiamas praktiškumas bei unikalumas, lankstumas leidžia nuveikti daug daugiau, nei su paprastu nešiojamu kompiuteriu. Klaviatūra gali būta atversta arba visiškai atskirta nuo ekrano ir tada jums lieka planšetinis kompiuteris. Šis pasirinkimas yra kur kas brangesnis, tačiau labai įvairiapusiškas.

Jei iš kompiuterio reikalaujate didžiausio galingumo, ko gero pasirinksite žaidimų nešiojamą kompiuteri. Jie visada yra aprūpinami pačiomis naujausiomis vaizdo plokštėmis, moderniausiais tuometiniais procesoriais, spartesniu SSD disku. Kadangi moderniausi žaidimai vis labiau stumia į priekį kompiuterių galimybes, dėl to ir nešiojami kompiuteriai neturi atsilikti ir privalo išlikti galingi. Kadangi jų kainos gerokai viršija paprastesnių įrenginių kainas, todėl jei neturite pakankamai lėšų, o norite galingesnio kompiuterio, ieškokite nešiojamų kompiuterių išsimokėtinai.

Besirenkant nešiojamą kompiuterį skirkite daug dėmesio ekranui. Didesnis ekranas labiau tinka norint žaisti kompiuterinius žaidimus, montuoti, žiūrėti filmus, tačiau didelis ekranas atsako ir už didesnį energijos sunaudojimą bei paties įrenginio dydį. Ekranų pasirinkimas yra labai platus. Vien dėl skirtingų technologijų matome daugybę skirtingų raiškos lygių bei spalvų. Dažnai filmus žiūrintiems vartotojams rekomenduojame pirkti nešiojamą kompiuterį su IPS ekranu, kuris leidžia stebėti ekraną daug platesniu kampu. Patys taupiausi yra ekranai su LED apšvietimu, kuris sugeba perteikti spalvas be reikalo nesunaudojant baterijos. Svarbiausia yra atsižvelgti į savo poreikius ir išsirinkti kompiuterį pagal juos.