Ką pirkti – namą ar butą?

Butas ar namas

Šiuolaikinė nekilnojamojo turto rinka – gausi kaip niekad. NT skelbimuose apstu sklypų, namų, butų, kotedžų, sodybų, sodų ir dar visokiausių kitų variantų. O apie ką svajojate jūs – namą ar butą? Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime ir vieno, ir kito privalumus bei trūkumus. Tikimės, kad tai padės geriau susiorientuoti renkantis ir galiausiai apsispręsti.

Namas – trokštantiems savos erdvės ir privatumo

Namą renkasi tie, kurie jau „atsikando“ gyvenimo bute, kur kartais tenka taikstytis su kaimynų garsiai leidžiama muzika, netvarkingomis laiptinėmis, iš kaimyno balkono sklindančiais cigarečių dūmais ar kitais buto „privalumais“. Ką jau kalbėti apie vyresnio amžiaus žmones, kurie piestu stoja prieš senų namų renovaciją ar bet kokią kitą naujovę.

Taigi namas labai tiks, jei trokštate privatumo, jei mėgstate ne lėkti į klubą ar restoraną, bet laiką mieliau leidžiate pjaudami žolę kieme, kapstydamiesi po daržiuką ar gėlyną (šios pareigos, tiesa, beveik visada tenka moterims) ir visaip kitaip išnaudodami gryno oro privalumus.

Be abejonės, namas labiau tiks turintiems vaikų – jie mėgausis sūpynėmis, baseinais, smėlio dėžėmis. Nereikia atmesti galimybės, kad namas bus atokiau nuo centro, tad daugiau laiko sugaišite kelionei į darbą.

Butas – miesto žmogui

Gyvenantiems bute viskas yra po ranka – prekybos centrai, autobusų stotelės, mokyklos, vaikų darželiai, poliklinikos ir pan.

Butą renkasi tie, kuriems artimesnis aktyvus gyvenimo būdas – jie nuolat lankosi įvairiuose renginiuose, vakarėliuose, sporto klubuose, teatre, kine, kavinėse, restoranuose ir neįsivaizduoja savęs gyvenant name.

Turint butą, reikės mažiau dėmesio skirti namų ruošai: palyginkime, ką reiškia sutvarkyti standartinį 60 kvadratinių metrų butą, o ką – 150 kv. m namą. Skirtumas akivaizdus… Name vos išvalius vieną kampą, jau reikės bėgti tvarkyti kito, o kur dar aplinkos tvarkymas ir priežiūra.

Savaime aišku, butas labiau tiks turintiems mažiau vaikų ar jų neturintiems, nors, žinoma, daugybė šeimų su vaikais glaudžiasi ir visai nedidukuose butuose.

Jei vis dar neapsisprendėte, kur labiau norite gyventi, siūlome neskubėti ir išsinuomojus pagyventi tiek name, tiek bute. Beje, dar yra ir tarpinis variantas – kotedžas, turintis ir namo, ir buto privalumų.