Ką daryti sugedus skalbimo mašinai?
Yra keletas įrenginių, be kurių mes tiesiog neįsivaizduojame savo buities. Vienas iš jų yra skalbimo mašina. Beveik kiekvienas namų ūkis turi skalbimų mašiną, tai Lietuvoje yra įprasta jau labai ilgą laiką. Net sovietų sąjungos laikais beveik kiekvieno buto gyventojai turėdavo po skalbimo mašiną. Tačiau, skalbimo mašinos nuo savo atsiradimo labai pasikeitė ir patobulėjo. Pats įrenginys atsirado devyniolikto amžiaus pabaigoje, o tai reiškia, kad jam yra jau daugiau nei šimtas metų, tačiau jis išpopuliarėjo tik išplitus elektrai. Keisčiausia yra tai, kad nors vienos pirmųjų skalbimo mašinų atsirado Amerikoje, ten populiarumo nepraranda ir viešos skalbyklos, kuriose sumokėjęs keliasdešimt centų gali išsiskalbti savo rūbus.
Tačiau grįžtant į Lietuvą reikėtų pastebėti tai, kad kiekvienais metais yra nuperkamas nemažas kiekis naujų skalbimo mašinų. Taip yra dėl kelių priežasčių. Pirmoji – žmonės nori atnaujinti savo buitinę techniką. Naujos skalbimo mašinos darbą atlieka ekonomiškiau ir turi įvairių naudingų funkcijų. Kita vertus, daug dažnesnė yra antroji priežastis – gedimai. Didžioji dalis parduotuvių, skalbimo mašinoms ir kitai buitinei technikai duoda tik dviejų metų garantiją, su galimybe ją prasitęsti. Jei gedimas įvyksta po garantinio laikotarpio pabaigos, nemaža dalis žmonių mano, kad daugiau bėdų bus skalbimo mašiną taisant, nei nusiperkant naują.
Toks požiūris yra klaidingas. Taisantis jau turimą skalbimo mašiną yra sutaupoma nemažai pinigų, o svarbiausia yra tai, kad ne taip, kaip kitų daiktų, kuriuos jūs norite pataisyti, skalbimo mašinos nereikia niekur vežti. Pavyzdžiui, jei jūs esate vilnietis, jums tereikia į pasinaudoti internetinėmis paieškos sistemomis, į paieškos langelį įvesti tekstą – „skalbimo mašinų remontas Vilniuje“ ir jūs tikrai atrasite kontaktus tokių įmonių, kurios atsiųs meistrą tiesiai į jūsų namus. Skalbimo mašinų meistras mašinos neišsiveš, o sutvarkys ją jūsų namuose. Tokiu būdu, jums nereikės gaišti laiko vežiojant skalbimo mašiną, o taip pat ją atjungiant ir vėl pajungiant prie vandentiekio ir nuotekų sistemos.
Todėl, jei jūsų skalbimo mašina sugedo, nepradėkite iš karto galvoti apie naujos pirkimą – ją tikrai galima pataisyti.
Daugiau: https://www.vilniausmeistrai.eu/