Ką daryti, kai dingsta noras tobulėti

Tobulėjimas – tai nuolatinė žmogaus būsena. Juk, kaip sakoma, kas netobulėja – tas degraduoja. O kartais, tobulėtum sporte, turi dirbti itin sunkiai, o alkoholis, cheat day ir kitos nuodėmės tave nuolat skandina žemyn. O kai skęsti žemyn, tuomet kartu su tavimi prastėja ir tavo kūno išvaizda ir forma.

Taip, suprantame, kiekvieną užplūsta toks jausmas, kai tobulėti jau nebenori, nes tiesiog pavargai nuo visko. Nenoriu sportuoti, gaminti, tvarkytis, skaičiuoti kalorijų. Bet žinot tokiu metu labiausiai sau reikia spirti į užpakalį ir susiimti. Kai sieki savo tikslų, būtų didesnė bausmė sustoti vidury kelio. Juk jau tiek daug padaryta ir pasiekta! Niekada nepasiduokite tokioms mintims. Ar verta sustoti ir prarasti viską ką jau esate pasiekę? Tikrai ne! Nėra ko verkšlenti, laikas judėti. O judėjimo kryptis visada yra tik pirmyn! Žinoma pasipriešinę savo blogoms mintims, vakarop pasidovanokite sau ką nors malonaus

Jeigu norite tobulinti savo kūną toliau, pirmiausiai pradėkite nuo kalorijų skaičiavimo. Kalorijų skaičiavimui turėtų būti naudojama kalorijų skaičiuoklė. Taip galėsite itin patogiai suskaičiuoti savo suvartojamas kalorijas, angliavandenius, baltymus, riebalus. Taip sužinosite, kokia yra jūsų kalorijų (kcal) norma, kiek kalorijų turite suvartoti siekiant numesti svorio. Juk negali žinoti, kiek kalorijų ar makroelementų yra tavo valgomame maiste, pvz. grikiuose, košėje, kefyre, vištienoje, ryžiuose, saldumynuose, net kavoje. O kalorijų yra visur, svarbiausia žinoti jų kiekį ir taip save laikyti balanse, tarp skanu ir sveika.

Tam, kad turėtumėte gražų kūną, visai nereikia savęs riboti ar varžyti. Nereikia ir badauti, nes tai jau atgyvenęs dalykas, kuris ilgalaikėje perspektyvoje net neveikia. Tad kam save kankinti? Geriau naudokite kalorijų skaičiuoklę ir taip žinosite ko ir kiek valgyti, kad nejaustumėte sąžinės graužimo. Tai nėra sudėtinga, o svarbiausia – tai smagu. Skaičiuojant kalorijas, išmoksite daug naujų dalykų apie maistą ir jo medžiagas. Kalorijų skaičiuoklės dažniausiai būna nemokamos, tad šis naudingas įrankis nieko nekainuos, tačiau sužinosite savo valgomo maisto kalorijų vertę ir savo dienos kalorijų normą itin greitai ir paprastai.

Sportuokite, subalansuotai maitinkitės, skaičiuokite kalorijas ir būkite sveiki!