Jei ėmėte galvoti apie emigravimą į Angliją

Jūsų galvoje pastaruoju metu vis dažniau sukirba mintis apie emigravimą į Angliją? Nebegalite oriai gyventi Lietuvoje, nes jūsų dabartinėje darbovietėje jums mokamas atlyginimas yra pernelyg mažas? Tokiu atveju puikiai suprantama, kad norite didesnių perspektyvų, geresnio ir oraus gyvenimo, didesnio darbo užmokesčio ir komfortiškų sąlygų. Tokie siekiai ir norai yra visiškai natūralūs, todėl nenuostabu, kodėl jau ne vienerius metus į Angliją plūsta dešimtys tūkstančių mūsų šalies tautiečių.

Siuntos į AnglijąBe abejo, valdžios atstovai teigia bandantys emigracijos mastus kontroliuoti ir mažinti, tačiau vis dėlto tokios pastangos iki šiol yra bevaisės. Kiekvienais metais skaičiuojama daugybė oficialiai iš Lietuvos emigruojančių gyventojų. Kita vertus, statistika nėra tiksli, kadangi nemaža dalis išvykstančių lietuvių tokio fakto nėra linkę deklaruoti. Trumpiau tariant, nepaisant to, kad jie dirba ir gyvena Anglijoje – nėra laikomi emigravusiais iš Lietuvos. Kad ir kaip bebūtų, tai didelė problema. Tačiau jokiu būdu nereikėtų sakyti, kad emigracija yra smerktina ir netoleruotina.

Jei žmogaus gyvenimo sąlygos yra pakankamai prastos ir jis negali patenkinti net ir pagrindinių savo kasdienių poreikių, kodėl gi turėtų kentėti prastomis darbo sąlygomis ir mažu atlygiu pasižyminčiame darbe? Kas jam užkerta kelią ieškoti didesnių perspektyvų? Kas jam trukdo pasiekti savo tikslą? Emigracija iš Lietuvos dar nereiškia, kad išvykstama visam laikui. Didžioji dalis tautiečių anksčiau ar vėliau sugrįžta ir Anglijoje uždirbtus pinigus investuoja savo gimtojoje šalyje. O tai reiškia, kad prisidedama prie Lietuvos ekonomikos augimo ir jos stiprinimo.

Taigi, jei turite draugų, giminių ar pažįstamų žmonių, kurie jau kurį laiką gyvena Anglijoje, ten turi neblogai apmokamą darbą ir gyvenamąją vietą – pasidomėkite, kokios yra dabartinės perspektyvos, darbo galimybės ir kiti jums svarbūs aspektai. Kuo daugiau informacijos turėsite, tuo lengviau bus emigravus į svečią šalį. Žinoma, nepamirškite, kad pradžioje jums gali reikėti šiokio tokio kapitalo, kuris padėtų išgyventi pirmuosius mėnesius. Kita vertus, visuomet galimos ir iš Lietuvos atkeliaujančios siuntos į Angliją, kurios daugeliui emigravusių tautiečių padeda lengviau įsitvirtinti naujoje šalyje.