Investicinis auksas – geriausia galimybė užsidirbti?

Prieš kiek daugiau nei septynis metus Lietuvoje pasirodė pirmieji investicinio aukso luitai. Taip buvo pakeistas požiūris, jog šis taurusis metalas yra prieinamas tik turtuoliams. Tuometiniai pirmieji aukso luitų pardavėjai Lietuvoje įsikūrė didžiausiame Lietuvos prekybos centre – Vilniaus „Akropolyje“. Tokioje vietoje apsipirkinėja ne tik itin pasiturintys, bet eiliniai, vidutines pajamas gaunantys žmonės. Ar investicinis auksas tapo realia galimybe žmonėms, iš skirtingų sluoksnių užsidirbti ir klestėti?

AuksasPrieš investuojant į aukso luitus, verta pastebėti, jog ilgalaikės investicijos yra daug labiau rekomenduotinos. Taip yra dėl to, kad aukso kaina nuolat kinta ir ilguoju laikotarpiu (bent dešimčiai metų) atlikti tokio pobūdžio investicijas yra daug stabiliau ir protingiau. Trumpalaikės investicijos paprastai yra gana rizikingos ir galinčios ne tik neatnešti pelno, bet ir išvaistyti turimas lėšas.

Pastebima, jog investicinis auksas pritraukia daugiau vyresnio amžiaus žmones. Jie yra daug labiau atsargesni ir nerimaujantys dėl pinigų nuvertėjimo, tad yra pasiryžę pirkti didesnius ir tuo pačiu brangesnius aukso luitus. Tai siejama su turima „anų laikų“ patirtimi, kai kiekvieną dieną negalėjai būti tikras dėl rytojaus ir turimas auksas būdavo viena iš galimybių išgyventi. Psichologiškai, tai tarsi saugumo ir garanto dėl užtikrintos ateities išraiška.

Dažniausiai investicinis auksas įsigyjamas mažesniais luitais, kurių svoris apie 100-200 gramų. Žmonės, kurie yra pasiryžę rizikuoti ir investuoti didesnes sumas, paprastai apsiperka ne prekybos centre, o atvyksta į specialius biurus. Taip yra išsaugomas konfidencialumas. Verta pastebėti, jog kuo aukso luitai mažesni, tuo geriau – bent jau kainas atžvilgiu – kadangi jie yra pigesni. Tačiau nemažai žmonių, ypač rinkdami dovanas, investuoja į brangiausias 1 gramo aukso plokšteles, vertas keliasdešimties eurų.

Šiandien investicinis auksas nebėra naujovė nei Lietuvoje, nei juo labiau pasaulyje. Vis dėlto, norint iš tiesų klestėti, o neprarasti pinigų, verta įsigilinti į sąlygas, apsvarstyti investicijos laikotarpį ir su tuo ateinančias atsakomybes. Viena aišku – šiandien auksas tikrai nebėra vien pasiturinčiųjų privilegija. Investicinio aukso luitai suteikė galimybę eiliniams, vidutines pajamas gaunantiems žmonėms užsidirbti iš šio tauriojo metalo investicijų.