Investavimas į paskolas

investavimasInvestavimas Lietuvoje sulaukia nemažo dėmesio – vieni investuoja į didelius verslus, kiti – į daug smulkesnius. Pastebima, kad net ir patys piliečiai nori kažkur investuoti tam, kad vėliau iš to būtų galima saugiai uždirbti bent jau šiokią tokią pinigų sumą. Investuoti šie žmonės dažniausiai gali labai ribotas sumas, tai įprastai būna santaupos, kurios siekia net iki kelių tūkstančių eurų. Vietų kur būtų galima investuoti saugiai yra, bet ne visos jos atneša didžiulius pelnus. Paprastiems žmonėms investuoti nedideles sumas į mažą naudą nešančius projektus yra nelabai naudinga, todėl čia siūloma pasidomėti paskolų finansavimu.

Tai yra investavimo būdas, kuris skirtas paprastiems žmonėms, norintiems reguliariai gauti pajamų iš papildomos veiklos. Tiesa, tai nėra veikla, kuri užima daug laiko. Paprasčiausiai, žmonės gali investuoti savo pinigus į specialias pinigų skolinimo sistemas. Tai vadinama – bendru finansavimu. Principas yra paprastas – asmuo pateikia paskolos paraišką specialioje sistemoje, o sistema patikrina jo mokumą bei galimybes. Jeigu asmens galimybės yra nemenkos, tokia paraiška patvirtinama, o tada jau norintys investuoti gali spręsti kokią sumą norėtų skirti. Tada keli žmonės surenka reikalingą paskolos sumą ir ji yra suteikiama paskolos prašytojui. Viena tokių sistemų Lietuvoje – „Savy“.

Ši sistema leidžia visiems norintiems investuoti padidinti savo turimas santaupas. Nereikėtų pamiršti, kad investavimo srityje visada yra tikimybė pinigus prarasti – verslas yra rizikinga veikla, tuo labiau kai kalbama apie paskolų suteikimą. Paskolos gali būti negrąžinamos, bet aišku – jeigu viskas vyksta sėkmingai, tai investavę žmonės atgauna savo pinigus dar ir uždirbdami.

Tokia sistema yra patogi todėl, kad paprastiems žmonės nereikia gauti licencijų iš Lietuvos banko ir t.t. Tai nėra paprastas pinigų skolinimas – kreditoriai yra paprasti žmonės, kurie neskolina, o investuoja pinigus į tą skolinimą. Visą skolinimo procesą atlieka sistema, kuri ir turi visas reikalingas licencijas. Tai yra pasaulyje populiarėjantis būdas gauti pinigų geromis sąlygomis. Tokiose sistemose patys skolininkai gali nustatyti jiems normą palūkanų normą. Aišku – kuo ji mažesnė, tuo mažesnė tikimybė gauti paskolą.