Įmonės pertvarkymo žingsniai

verslasPertvarkyti įmonę iš vienos į kitą yra gana sudėtingas darbas, tad nieko keisto, kad daugelis kreipiasi į specialistus, kurie yra pasiruošę sėkmingai sutvarkyti dokumentaciją. Įmonės pertvarkymas reikalauja didelio kruopštumo, kadangi reikia suruošti ir atitinkamos institucijoms pristatyti didelį kiekį dokumentų.

Labai svarbu apgalvoti, ar įmonės pertvarkymas tikrai reikalinga paslauga. Negalima remtis vien tik norais, kai egzistuoja konkrečios taisyklės, kurias būtina atitikti. Galiausiai, net ir tokiu atveju, jeigu taisykles atitiksite, tokiu atveju reikia pagalvoti, ar tai tikrai Jūsų įmonei išeis į naudą.

  • Pirmiausia reikia po ranka turėti įmonių nuostatus, kuriuos turi turėti kiekviena įmonė. Apie pertvarkymo darbus būtina viešai informuoti vedamame įmonės dienoraštyje. Žinoma, kiekvienas kreditorius turi būti informuojamas asmeniškai, kad žinotų, jog keičiasi įmonės “pavidalas”. Taip pat reikia paruošti kiekvieno kreditoriaus asmenvardį bei adresą, viską sistemingai laikyti naujos įmonės nuostatuose. Dokumentus būtina sutvarkyti iki oficialiai pertvarkant įmonę.

  • Žinoma, buhalterio taip pat laukia labai didelis darbas, kadangi reikia išvesti balansą, kuriame matytųsi įmonės turtas ir būtinai detaliai išskirti įmonės įsiskolinimai. Jeigu perdarant įmonę reikalingas kapitalas – būtina įj įnešti.

Įmonės pertvarkymas gali “keliauti” keliomis skirtingomis kryptimis. Priklausomai nuo to, kokia įmonė turima ir į kokią norima “transformuotis” – reikia ir susitvarkyti atitinkamus dokumentus.

Individuali įmonė

Ji gali būti perdaroma į AB, UAB ir VŠĮ. Nusprendus pakeisti individualios įmonės formą – būtina kartu pateikti ir steigimo dokumentus, kurie atitiktų reikalavimus. Dokumentus, kurie įrodo galimybę pertvarkyti įmonę – būtina pakeisti Juridinių asmenų centrui. Norint pertvarkyti įmonę būtinai reikia viešai paskelbti apie šį Jūsų žingsnį ne tik savo įmonės dienoraštyje, tačiau taip pat ir žiniasklaidoje. Kai dokumentai yra įregistruoti Juridinių asmenų centre – pertvarkymas laikomas įvykusių.

Akcinė bendrovė

Akcinė bendrovė gali būti pertvarkoma į šias įmones: UAB, valstybinę įmonę, Savivaldybių įmonę, žemės ūkio bendrovę, kooperatyvinę bendrovę, IĮ, VŠĮ ir kt. Pagal civilinį kodeksą nemoki akcinė bendrovė negali būti pertvarkoma į kitą įmonės formą. Oficialų siūlomą pertvarkyti įmonę teikia akcininkai, kurių dauguma nusprendžia, ar reikia palikti esamą įmonės statusą, ar jį yra naudinga pakeisti į norimą.

Uždaroji akcinė bendrovė

UAB gali būti pertvarkoma į AB tokiu atveju, kai atitinka visus nustatytus reikalavimus ir pateikia prašymą Juridinių asmenų centrui.

Pertvarkymas reikalauja nemažai laiko bei kruopštumo, kadangi reikia sutvarkyti daug dokumentų. Norint, kad neliktų jokių klaidų rekomenduojame samdytis profesionalus, kurie yra pasiruošę išdėlioti visus taškus ant i ir tinkamai bei laiku pristatyti visus reikalingus dokumentus.

Tinkamai sutvarkyti pertvarkymo dokumentai garantuoja ir kur kas sėkmingesnę naujo verslo pradžią. Labai svarbu įvertinti, ar pertvarkymas įmonės statusas Jums yra reikalingas ir galiausiai ar Jūs “laimėsite” iš šios situacijos. Svarbu pasitarti ne tik su akcininkais, tačiau ir buhalteriais, kuris įvertinę įmonės būklę gali patarti, koks sprendimas konkrečiai šiuo atveju yra geriausias.