Įdarbinimo agentūros laukia lietuvių, kurie siekia karjeros

Nors pati didžiausia emigracijos banga jau praeityje, tačiau vis dar galima džiaugtis lietuvių poreikiu išbandyti gyvenimą svetur. Ne tik dėl geresnės gyvenimo kokybės, tačiau dėl paprasčiausio pasaulio pažinimo ir naujų vėjų atnešimo į mūsų šalį.

Dažniausiai įdarbinimo agentūros labai mikliai reaguoja į skelbimus, kuriuose pateiktas prašymas: „ieškau darbo užsienyje“, tačiau ne visomis verta pasinaudoti, kadangi dalis – uždirba iš žmogaus vargo.

Tinkamos agentūros pasirinkimas

Pirmiausia reikia daugiau dėmesio skirti agentūros pasirinkimui. Jų pasiūla šiuo metu labai plati. Žinoma, geriausia naudotis kitų žmonių, kurie jau keliavo per tam tikrą įmonę, patirtimi. Patogiausia – artimųjų, kurių nuomonė –  reali.

Taip pat nepamirškite, kad keliauti reikia tik per tas agentūras, kurios legaliai vykdo savo paslaugas. Tokiu atveju teisiškai pasirašytas dokumentas įpareigoja suteikti klientui tokias paslaugas, kokios buvo nurodytos sutartyje, o tai, žinoma, duoda daugiau ramybės bei saugumo.

Lietuviai vis dar renkasi Skandinavų šalis

Įdarbinimo agentūros atstovai teigia, kad lietuviai vis dar dažniausiai renkasi Skandinavų šalis, kurios traukia ne tik dėl patrauklaus darbo užmokesčio, tačiau ir gerų socialinių garantijų. Džiaugiamasi, kad keleri metai darbo užsienyje garantuoja kur kas solidesnę pensiją. Tiesa, tik tokiu atveju, jeigu bus dirbama legaliai. Keičiasi požiūris ir į tai. Vis dažniau keliaujama ten, kur gera ne tik šiandien, tačiau gali būti gera ir ateityje, tad dirbama našiau, daugiau ir tuo pačiu stengiamasi pasikloti patvarias karjeros grindis.

Mokytis kalbą – verta

Įdarbinimo agentūrų specialistai taip pat priduria, kad lietuviai vis dažniau mokosi tam tikros šalies užsienio kalbą, kuri padeda pasiekti aukštesnes darbo pozicijas. Net ir anglų kalba jau nebėra kažkas ypatingo, o su rusų – sunku įsitvirtinti vakarietiškose šalyse. Tai leidžia daryti prielaidą, kad ateityje bus ieškoma ne tik geresnio darbo, tačiau taip pat vertinamos ir ilgalaikės gyvenimo perspektyvos tam tikroje šalyje. Juk su mokama kalba – viskas kur kas paprasčiau.

Keliauja vis vyresni žmonės

Galiausiai, gyvenimą svetur išbando vis vyresnio amžiaus žmonės, kuriems aktualus darbas užsienyje poroms. Jie nori ne tik geriau gyventi, tačiau ir išbandyti gyvenimą tokioje kultūroje, kuri nebuvo pažinta. Tam vėl labai padeda įdarbinimo agentūros, kurios ne tik randa darbo vietą, tačiau ir sutvarko visus reikalingus dokumentus.