Hidroizoliacija – kas tai ir kur ši technologija naudojama?

 

Hidroizoliacija yra labai svarbus procesas, kurio reikšmę bei svarbą supranta tikrai ne visi. Hidroizoliacija yra toks procesas, kurio metu daiktas ar tam tikra struktūra yra padaromi atspariais vandeniui. Tai reikalinga tam, kad daiktas ar struktūra nesugestų ir nesusigadintų susidūrus su vandeniu. Tokie daiktai bei dariniai gali būti naudojami drėgnoje aplinkoje arba po vandeniu iki nurodyto leistino gylio.hidroizoliacija

Hidroizoliacija yra efektyviai naudojama jau labai daug metų skirtingose industrijose. Dar prieš daug metų, katerių ir laivų korpusai buvo hidroizoliuojami deginant dervą ar pikį. Šiuolaikiniai gaminiai gali būti hidroizoliuojami dengiant juos vandeniui atsparias bei jį „atstumiančias“ dangas.

Hidroizoliacija yra plačiai naudojama įvairioms statybinėms konstrukcijoms, pavyzdžiui, rūsiams, deniams ar kitiems drėgniems plotams. Taip pat, šis metodas naudojamas vandens motociklams, drobei, drabužiams, elektroniniams prietaisams ir popierinėms pakuotėms apsaugoti nuo vandens poveikio.  Svarbu paminėti, kad ganėtinai populiaru užsandarinti siūles tarpikliais ar O-žiedais. Svarbu pabrėžti ir tai, kad hidroizoliacija pamatams taip pat yra plačiai naudojama.

Hidroizoliacija statybose

Statybose hidroizoliacija yra naudojama ypač dažnai. Tai yra būtina tam, kad būtų išsaugotas statybinių medžiagų poveikis bei pati konstrukcija būtų tvirta bei ilgaamžė. Statyboje pastatai turėtų būtinai būti hidrolizuojami naudojant specialias membranas ir dangas, kurios padės apsaugoti statybines medžiagas bei konstrukcijos vientisumą ir stabilumą.

Pamatų hidroizoliacija yra vienas pagrindinių aspektų siekiant pastatyti tvirtą pastatą. Būtina užtikrinti, kad stogą dengiančios statybinės medžiagos bei visos dailylentės būtų tinkamai apdirbtos taip, kad būtų atsparios vandeniui. Šią sritį išmanantys profesionalai visuomet užtikrina, kad nebūtų palikta jokių papildomų skylių, kurios gali praleisti vandenį. Vienas iš puikių pavyzdžių yra įmonė Mosas, kuri visuomet užtikrina darbų kokybę.

 

Paprastai, stogo dangos medžiagos būna suprojektuotos taip, kad natūraliai būtų atsparios vandens poveikiui. Tačiau, esant tam tikroms oro sąlygoms, stogo danga turi būti apsaugota papildomai. Mūsų laikais galima rasti pačių įvairiausių vandeniui atsparių membranų sistemų, o profesionalai tikrai žinos, kas yra tinkamiausia tam tikram pastatui bei jo subtilybėms.

Hidroizoliacija drabužiuose

Yra tam tikrų drabužių bei kitų medžiaginių gaminių, kuriems yra taikomas hidroizoliacijos metodas tam, kad jie taptų atsparūs vandeniui. Vienas iš puikių pavyzdžių yra palapinės – jos būna apsaugotos nuo vandens tam, kad žmonės galėtų ramiai jomis naudotis net esant labai prastoms oro sąlygoms. Tokioje palapinėje žmonės neperšlaps. Taip pat, hidroizoliacija yra naudojama ir skirtingų lietpalčių bei striukių gamyboje. Tokie drabužiai padeda žmonėms apsisaugoti nuo lietaus ir neperšlapti.

Geresnės kokybės drabužiuose bei palapinėse hidroizoliuojamos ne tik pačios medžiagos, bet ir jų siūlės. Tai užtikrina geresnę apsaugą nuo vandens ir aukštesnę produkto kokybę. Savaime suprantama, tokie gaminiai kainuoja žymiai brangiau už tuos, kurių siūlės nėra hidroizoliuotos.