Greitieji kreditai kiekvienam

greitieji kreditai kiekvienamFinansų rinka Lietuvoje – itin pelninga ir tai parodo didelis skaičius kredito teikėjų, kurie kasmet auga. Dabartinius pelnus skaičiuojančios bendrovės nerimauja, jog net ir kontroliuojant visus dalyvius, vis tiek atsiranda naujų konkurentų, kurie pakelia kartelę – kredito bendrovėms tenka leisti palūkanas ne dėl to, jog atsiranda naujos įstatymų pataisos, o būtent dėl to, jog konkurentai juos lenkia keliais žingsniais. Dabar labiausiai reikia išskirti jungtinio finansavimo įmones, kurios per trumpą laiką sugebėjo išaugti kelis kartus –  jos dabar siūlo itin mažas palūkanas ir tikėtina, kad atėjus laikui, jų siūloma palūkanų norma susilygins su komercinių bankų siūlomų paskolų palūkanomis.

Greitieji kreditai kiekvienam asmeniui suteikiami tik tada, jeigu kiekvienas jų pereina mokumo vertinimo procedūrą. Tą procedūrą nustatė Lietuvos bankas kartu su įstatymų leidėjais. Kliento mokumo vertinimo nuostatos dabar yra pagrindinė priežastis, dėl kurios dauguma klientų negauna jokių kreditų. Mat, kai kurių klientų mokumas yra bevertis – dauguma skolinasi nė negalvodami ir žinodami, jog tų skolų laiku grąžinti negalės. Štai kodėl atsirado privalomas mokumo vertinimas, o jo neatlikus, kredito bendrovė baudžiama skaudžiai – laukia kelių tūkstančių eurų baudos, kurios išauga dar labiau, jeigu pažeidimai pasikartoja.

Visos paskolos internetu dabar siūlomos tik darbo valandomis nuo 7 iki 22 valandos ir tai reiškia, kad tik tuo laikotarpiu asmenys gali gauti vartojimo kreditus. Nakties metu skolintis negali niekas, o tiksliau – niekas negali teikti vartojimo kreditų.

Kaip pradžioje minėjome, didžiausias iššūkis kredito bendrovėms yra būtent didėjanti konkurencija. Jungtinio finansavimo bendrovės šiuo metu siūlo paskolas netgi su nekilnojamo turto įkeitimu, o tai reiškia, kad vartotojai gali skolintis ir itin dideles sumas, kurių grąžinimui nustatomas ilgas terminas. Tokių paskolų palūkanos vėlgi – itin mažos. Kodėl verta skolintis iš tokių bendrovių? – jos atlaidžiau žiūri į vėlavimus. Bankai dažniausiai iškart imasi priemonių, o jungtinio finansavimo įmonės dažniausiai veda derybas ir be jokių teismų bando atgauti skolas. Šios bendrovės suteikia ir papildomus kredito įmokos atidėjimo terminus, kuriais gali pasinaudoti vartotojai, siekiantys išvengti įsiskolinimo.