Greitas kreditas ir ilgalaikė paskola

Greitas kreditas

Ar žinote, kuo skiriasi greitas kreditas nuo ilgalaikės paskolos? Nors šie du pasirinkimai yra finansiniai instrumentai, jie nėra vienodi. O nemaža dalis vartotojų iki šiol pastarąsias paslaugas vertina vienodai. Deja, bet tai nėra teisingas požiūris. Todėl pateiksime jums keletą aspektų, kurie būdingi minėtoms finansinėms paslaugoms.

Visų pirma greitas kreditas įprastai pasižymi lengvesne ir greitesne suteikimo tvarka. Būtent dėl šios priežasties jis ir yra gavęs tokį pavadinimą. Svarbu paminėti ir dar vieną detalę. Greitųjų kreditų dydis yra mažesnis nei ilgalaikių paskolų, todėl ir grąžinimo terminas yra trumpesnis. Kai kuriais atvejais greitieji kreditai suteikiami vieno ar kelių mėnesių laikotarpiui – jei kreipiamasi dėl mažiausio dydžio greitojo kredito.

Tuo tarpu, kai kalbama apie ilgalaikes paskolas, taikomos priešingos sąlygos. Tai reiškia, kad ilgalaikių paskolų dydis yra didesnis, o grąžinimo terminas – ilgesnis. Greituosius kreditus vartotojai dažniausiai ima tuomet, kai nori išspręsti trumpalaikes finansines problemas ar tiesiog labai greitai ir be jokių papildomų rūpesčių įsigyti vieną ar kitą jiems reikalingą pirkinį. Ilgalaikių paskolų atveju vartotojai dairosi didesnės vertės pirkinių ar paslaugų. Neretai ilgalaikėmis paskolomis naudojamasi tuomet, kai norima įsigyti naują transporto priemonę, atlikti būsto remontą ar kt.

Kaip bebūtų, reikėtų atminti, kad tiek greitas kreditas, tiek ir ilgalaikė paskola yra finansinis įsipareigojimas pasirinktiems kreditoriams, todėl į abi paskolų rūšis reikėtų žvelgti lygiai taip pat atsakingai. Be to, jei jums pristigo pinigų, pirmiausia turėtumėte suprasti, kodėl taip nutiko, o jei jūs nesusidūrėte su jokiomis finansinėmis problemomis ir tiesiog norite greičiau įsigyti tam tikrą pirkinį ar įgyvendinti užsibrėžtą tikslą – įvertinkite savo finansines galimybes ir nuspręskite, kokiam terminui ir kokio dydžio paskola būtų tinkamiausia.

Prieš kreipdamiesi dėl vienokio ar kitokio dydžio paskolos į pasirinktus kreditorius jūs turite būti visiškai tikri, kad gautą paskolą pajėgsite grąžinti laiku ir sutartomis įmokomis. Kreditas, kurį pasirinksite, neturėtų pabloginti jūsų dabartinės finansinės padėties. Priešingai – jis turėtų pagelbėti, todėl apgalvokite visas net ir pačias smulkiausias detales.