Finansiniai patarimai jūsų patogumui

Greitieji kreditai

Kiekvienas žino, kas yra arbatpinigiai, tačiau tikrai ne kiekvienas žino, kokia arbatpinigių suma yra tinkama ir adekvati apmokamai sąskaitai restorane ar kavinėje. Todėl labai lengvas ir paprastas patarimas, padedantis išspręsti šį klausimą, yra arbatpinigių padvigubinimas. Atsižvelgiant į tai, kurioje šalyje esate – suma svyruos nuo 10 iki 20 proc. jūsų sąskaitos. Tai labai paprasta ir efektyvu. Tuo tarpu tokių patarimų yra begalė, todėl pateiksime jums kelias su finansais susijusias naudingas detales.

  • Savo taupomąją banko sąskaitą atskirkite nuo kasdienės. Jei kaskart lankydamiesi savo sąskaitoje nenorite matyti sutaupytos sumos, šias sąskaitas atskirkite. Be to, tai leis išvengti pagundos sutaupytus pinigus išleisti.
  • Biudžeto formavimą skirkite savo svajonėms pasiekti. Biudžeto planavimas ir valdymas nėra užduotys, kurios turi būti atliktos tuomet, kai padarėte vieną ar kitą klaidą ir susidūrėte su finansų trūkumu. Viskas yra priešingai – tai yra užduotys, kurias atliekate, kad būtumėte dar geresnėje finansinėje padėtyje. O tai reiškia, kad tinkamai pasirūpinę savo biudžetu, galite kur kas lengviau išpildyti savo svajones (pvz., nuvykti į tolimus egzotiškus pasaulio kraštus).
  • Pirkite tik tai, ką galite sau leisti ir tik tai, ko jums iš tikrųjų reikia. Nepaisant to, kad tam tikroms prekėms šiuo metu gali būti taikomos akcijos – nepasiduokite pagundai. Visų pirma pagalvokite ar jums iš tikrųjų to reikia.
  • Svarbu ne tai, kiek galite pasiskolinti. Svarbu tai, kiek turite savo sąskaitoje. Turite suprasti, kad jei jūsų kreditingumo balas bus labai aukštas, jūsų gyvenimo kokybė nuo to nepagerės. Todėl orientuokitės į tai, ką turite savo banko sąskaitoje, o ne į tai, kaip esate vertinami kreditorių.
  • Neleiskite nusivylimui ar stresinėms situacijoms neigiamai paveikti jūsų biudžeto formavimo. Niekada nežinome su kokiais rūpesčiais teks susidurti ateityje, tačiau nepaisant įvairių negandų, negalime pasiduoti ir nuleisti rankų. Išsiugdykime biudžeto formavimo įpročius ir paverskite juos kasdienybe.
  • Jei jūsų finansines problemas išsprendė greitieji kreditai, pirmiausia susitelkite į jų padengimą. Nemanykite, kad tuo atveju, jei kreditą gavote labai greitai ir lengvai, galite į šį finansinį įsipareigojimą žvelgti pro pirštus. Tai įsipareigojimas kreditoriams, todėl privalote jį įgyvendinti taip, kaip sutarta greitojo kredito sutartyje.
  • Turintiems daugiau paskolų ar negalintiems laiku įgyvendinti savo įsipareigojimų, padeda paskolų refinansavimas. Kai kurie vartotojai nė nenutuokia, kad turimas paskolas gali apjungti ir įmokas bei palūkanas mokėti tik vienam pasirinktam kreditoriui. Tai praverčia ne tik tuomet, kai finansinė padėtis tampa sudėtingesnė, tačiau ir tuomet, kai kita kredito bendrovė ima siūlyti palankesnes paskolos sąlygas.
  • Pernelyg savęs neribokite. Nemaža dalis žmonių, kurie pradeda taupyti, visą šį procesą supranta taip, lyg tai būtų visiškas savo poreikių apribojimas ir iki tol įprastais buvusių veiksmų suvaržymas. Laimei, taip tikrai nėra. Taupyti reikėtų taip pat „saikingai“. Tai reiškia, kad į šalį atidėta pinigų suma neturėtų prastesne paversti jūsų kasdienio gyvenimo kokybės.
  • Santaupos turėtų būti kaupiamos tikslingai. Objektyviai įvertinkite bendrą savo finansinę situaciją ir tai, kokios išlaidos gali būti numatomos ateityje (pvz., automobilio remontas, atostogos ir kt.). Tuomet taupymą paverskite sistemingu ir tikslingu.
  • Netikėkite viskuo, ką girdite visuomenėje. Turbūt ne kartą esate girdėję tokius teiginius kaip „paskola gali atimti iš jūsų ateitį“, „jokiu būdu netapkite skolingi“, „geriau gyventi labai kukliai ir jausti nepriteklių, nei įsipareigoti kreditoriams“ ir kt. Tačiau visa tai yra nieko verti patarimai. Jei pasidomėtumėte daug pasiekusių verslo pasaulio atstovų padėtimi – akimirksniu suprastumėte, kad daugelio idėjų įgyvendinimo priemone buvo būtent paskolos.

Finansinių patarimų yra begalė, todėl visuomet rekomenduojama reguliariai domėtis ir plėsti savo akiratį. Tuomet piniginiai klausimai jums niekuomet netaps problema.