Filmavimas iš oro vasaros festivaliuose

Daugelis žmonių po darbų mėgsta atsipalaiduoti ir pramogauti ir, jei žiemą dažniau renkamės tas pramogas, kurios yra susijusios su laiko leidimu viduje, tai vasarą atvirkščiai, po darbo valandų ir savaitgaliais, žmonės dažniausiai veržiasi į lauką ir ten leidžia savo laisvalaikį. Ypač populiarūs vasarą yra muzikos festivaliai atviroje gamtoje, kurių metu žmonės ne tik klausosi mėgstamų grupių, tačiau ir gyvena palapinėse, kepasi mėsą atsivežtose šašlykinėse, žaidžia tinklinį, futbolą, krepšinį ir kitus lauko žaidimus bei užsiima kita pačia įvairiausia veikla. Žinoma visas toks smagus šėlsmas būna įamžintas tūkstančiuose profesionalių ir neprofesionalių nuotraukų, asmenukių, vaizdo ir garso įrašų.

filmavimas iš oroKiekvienas turintis mobilųjį telefoną su fotografavimo ar filmavimo kamera įamžina tas akimirkas, kurios jiems atrodo be galo smagios ir įsimintinos. Taip pat aplinkui nuolatos zuja profesionalūs operatoriai ir fotografai, kurie fotografuoja ne tik įžymias ant scenos pasirodančias grupes, tačiau taip pat ir viskuo besidžiaugiančius žmones. Tačiau vienas filmavimo būdas į festivalių įamžinimo rinką įsiveržė palyginus visai neseniai, tai filmavimas iš oro. Kaip šviežio oro gurkšnis jis leido matyti visą festivalio vaizdą, ne tik nuo žemės, tačiau ir atskleisti renginio dydį iš dangaus. Požiūris kitu kampu, visuomet yra įdomus, būtent todėl jis ir žavi daugybę žmonių peržiūrinčių tokius vaizdo įrašus.

Žinoma, filmuoti iš dangaus buvo galima ir ankščiau, tačiau tam reikėjo pasitelkti itin brangius skraidymo aparatus, tokius, kaip sraigtasparniai, maži lėktuvėliai, sklandytuvai ar oro balionai. Tačiau visi jie keldavo savų bėdų. Pavyzdžiui net mažam dviviečiam lėktuvui yra reikalingas pakilimo takas, ar bent jau ilga lygi veja, taip pat lėktuvų kuras yra itin brangus, todėl filmuoti iš oro pasitelkus lėktuvą yra itin brangu. Sraigtasparnis, nors ir gali pakilti nuo bet kur, tačiau jis skleidžia itin didžiulį triukšmą ir todėl jis trukdytų visiems žmonėms, kurie nori mėgautis atmosfera. Tuo tarpu oro balionas, nors gali pakilti į oro sąlyginai pigiai ir nekeldamas didelio triukšmo, turi kitų trūkumų, jis yra priklausomas nuo vėjo, todėl galėsite filmuoti tik iš tų vietų, į kurias jus nuneš oro sąlygos. Būtent todėl filmavimas iš oro visiškai pasikeitė tuomet, kai rinkoje atsirado skraidyklės, dar vadinamos „dronais“. Jos yra lengvos, manevringos, ore gali išbūti pakankamai ilgą laiko tarpą, o pakeitus baterijas gali tuoj pat vėl kilti į orą. Su jomis galima filmuoti visur, nes dėl  savo dydžio jos gali priskristi į visas reikiamas vietas, o taip pat išbūti viename taške ilgą laiko tarpą. Dar daugiau, jos nekelia didelio triukšmo, todėl daugelis net nepastebės, kad jos sklando kažkur tarp visų susirinkusiųjų galvų.

Tai yra priežastys, dėl, kurie grįžę iš festivalių mes galime grožėtis turiningais ir įdomiais vaizdo įrašais, padarytais tikrų profesionalų. Žinoma, tokią skraidyklę gali įsigyti bet kas, o išmokti su ja filmuoti tikrai nėra labai sudėtinga, tačiau mes patariame festivalyje linksmintis ir filmavimą palikti profesionalams. Tuo tarpu, jei jus irgi žavi vaizdo užfiksavimo iš oro galimybė, siūlome jums filmuoti tuo metu, kai nereikia niekur skubėti, nei į mėgstamiausios grupės pasirodymą, nei į tuojau pat vyksiantį mėgėjų paplūdimio futbolo turnyrą.

Visuomet išnaudokite savo laiką maksimaliai, jei matote, kad kas nors jau profesionaliai įamžina esamą momentą, tuomet tiesiog mėgaukitės juo, o pats įamžinkite tai, ko niekas kitas nepastebi.