Filmai internetu – ar juos galima žiūrėti legaliai?

filmai internetuNaujausi filmai internetu nėra rodomi iškart vos tik jie pasirodo kino teatruose. Tai žinoti turi kiekvienas kinomanas. Internetiniai portalai, kurie publikuoja filmus, dažniausiai pradžioje įkelia itin prastos kokybės filmus. Taip yra dėl elementarios priežasties – pačioje pradžioje naujausi filmai nėra leidžiami diskuose. Pirmiausia pajamos gaunamos už peržiūras kino teatruose. Kuomet praeina pagrindinis filmo bumas, tada seka jo publikavimas televizijos kanaluose bei leidimas diskuose. Štai kodėl naujausius filmus pačioje pradžioje tenka žiūrėti blogos kokybės. Internete filmus platinantys portalai dažniausiai juos leidžia žiūrėti nemokamai, tačiau ne viskas čia yra gerai. Mat, dauguma portalų tiesiog platina nelegalią produkciją, už kurią baudžiami gali būti tiek jie, tiek ir tuos filmus žiūrintys interneto naudotojai.

Nemokami filmai internetu dažniausiai publikuojami kelių kategorijų portaluose. Labiausiai reikėtų išskirti nelegalius. Juose filmai dažniausiai rodomi nemokamai, tačiau yra tokių tinklapių, kuriuose taikoma speciali sistema ir už peržiūras kažkokiais būdais vis tiek tenka susimokėti. Blogiausia tai, kad patys tokių portalų savininkai daro didesnį blogį – rinkdami pajamas už nelegaliai platinamus filmus, jie tik didina atsakomybę, kuri būtų taikoma įsikišus teisėsaugai. Jeigu nelegalių portalų savininkai pelnosi iš tų filmų, tuomet jiems gresia dar didesnės bausmės. Kaip bebūtų, bausmės gali grėsti ir žiūrovams.

Nelegalius filmus internetu žiūrintys asmenys neretai patys nesuvokia, jo tokia veikla yra neteisėta. Tai liečia ne tik filmų žiūrėjimą tiesiogiai nelegaliuose portaluose – tai liečia ir jų parsisiuntimą iš tam tikrų šaltinių. Kiekvienas asmuo gali sulaukti atsakomybės, tačiau ar realu būti nutvertiems teisėsaugos – abejojama. Tiesiog jau ilgą laiką pagrindiniai filmų portalai vykdo veiklą be jokių pasekmių, o jeigu tokie portalai išsilaiko, tuomet vartotojams nereikėtų nerimauti, nes juos susekti būtų dar sunkiau.

Renkantis filmų portalus, reikėtų atsižvelgti ne tik į jų populiarumą, bet ir veiklos legalumą. Jeigu norite išvengti problemų, tuomet siūloma dairytis į specialias interneto svetaines, kuriose filmai internetu platinami legaliai. Yra ne vienas toks portalas kuris legaliai publikuoja filmus ir už tai neima nė cento.