Etiketės ir etikečių gamyba: 4 naudingi specialistų patarimai, kaip išsirinkti

Etiketės – viena reikšmingiausių kiekvieno produkto dalių, padedanti reprezentuoti prekės ženklą bei paverčianti jį pastebimu. Dėl šios priežasties ir etikečių gamyba turėtų būti atliekama itin kruopščiai, laikantis aukštų reikalavimų ir taikant inovatyvias technologijas. Šiandien rinkoje vyrauja plati etikečių įvairovė, todėl nesudėtinga pasiklysti tarp gaminių gausos. UAB ,,Printela“ specialistai pateikia 4 naudingus patarimus, padėsiančius išsirinkti nepriekaištingas etiketes Jūsų drabužiams.

1. Etiketės drabužiams: rinkitės kokybiškus, patikimo gamintojo produktus

Nepaisant to, ant kokio gaminio kabinsite ar kur prisiūsite etiketes drabužiams, rinkitės kokybiškus, patikimo gamintojo sukurtus gaminius. Patikimas, rinkoje gerai žinomas etikečių gamintojas užtikrina gaminių patvarumą bei ilgaamžiškumą. Be to, aukštos kokybės etiketės drabužiams ilgainiui nepraranda savo estetinės išvaizdos.

2. Etiketės rūbams: iš anksto apsvarstykite, kur jas naudosite

Etiketės rūbams tūrėtų būti pasirenkamos atsižvelgiant į tai, ant kokių drabužių bus kabinamos: striukių, maudymosi kostiumėlių, o gal – ant apatinio trikotažo. Pavyzdžiui, kai kurios etiketės, turėdamos sąlytį su vandeniu, ilgainiui gali pradėti blukti, todėl drabužiams, kurie liečiasi su vandeniu, geriau rinktis kokybiškesnes, patvaresnes etiketes. Kad būtų lengviau apsispręsti, kokias etiketes drabužiams pasirinkti, specialistai apžvelgia kelias etikečių rūbams rūšis.

Spausdintos etiketės. Ant šių etikečių pateikiama prekės ženklo, priežiūros ar dydžio informacija. Etiketės gali būti spausdinamos ant įvairių medžiagų: medvilnės, nailono, poliesterio-satino ir kt. Etiketės spausdinamos ant įvairių patvarių audinių, kurie gali būti skalbiami.

Pakabinamos etiketės. Ant vieno ar kelių pakabinamos etiketės lapelių pateikiama visa pirkėjui svarbi informacija, pvz.: kaina, produkto savybės, kompanijos misija, trumpa istorija ir kt. Šios etiketės gaminamos iš aukštos kokybės popieriaus, todėl pasižymi tvirtumu.

Šilkografiniai transferai (tekstiliniai lipdukai). Šios etiketės naudojamos ženklinti įvairius drabužius, nurodyti logotipą, dydį, gamintoją, priežiūros instrukcijas ir kt. pirkėjui svarbią informaciją. Tekstiliniai lipdukai yra tamprūs, minkšti, švelnūs liesti, gali būti klijuojami ant įvairių net ir labai elastingų audinių, taip pat natūralios ir dirbtinės odos. Tekstiliniai lipdukai yra ilgaamžiai ir neblunka.

Austos etiketės. Šios etiketės bet kurį tekstilės gaminį paverčia ypatingu bei suteikia jam prabangos įspūdį. Austos etiketės yra teigiamai vertinamos dėl savo ilgo tarnavimo laiko bei atsparumo dažnai skalbiant ir lyginant. Austos etiketės yra labai tvirtos, neblunka ir puikiai tinka naudoti ir produkto išorėje. Profesionaliai pagaminta aukštos kokybės austa etiketė su logotipu suteikia pridėtinės vertės gaminiui, leidžia atpažinti prekės ženklą ir neįkyriai jį reklamuoti.

3. Austos etiketės: rinkitės skirtingus audimo būdus ir naudojamus siūlus

Austos etiketės gali būti gaminamos pasitelkiant skirtingus audimo būdus ir naudojant įvairius audimo siūlus. UAB ,,Printela“, inovatyvioje spaustuvėje Kaune, austų etikečių gamyba atliekama 6 skirtingais būdais: skaitmeniniu, aukštos kokybės būdais, taip pat audžiama satinu, išvirkščiu satinu ir tafeta. Audimui įmonė naudoja šiuos siūlus: poliesterį, perdirbtą poliesterį, medvilnę, medvilnę/poliesterį, vilną ir liną. Skirtingus etikečių audimo būdus ir siūlus rinkitės atsižvelgę į savo gaminio ypatybes: medžiagiškumą, dydį, dizainą, taip pat asmeninius poreikius.

4. Spausdintos etiketės ir kitos etiketės: apgalvokite jų dizainą

Spausdintos tekstilinės etiketės ir kitos etiketės gali būti spausdinamos naudojant įvairiausias technologijas, todėl jų spalvų, stilių, formų ir kt. pasirinkimas yra itin platus. Dėl šios priežasties iš anksto apgalvokite būsimų etikečių dizainą: dydžius, šriftus, spalvas ir pan. Etiketė turėtų būti originali ir atkreipianti pirkėjų dėmesį, tačiau neužgožianti pačio gaminio.