ES parama žemės ūkiui padeda efektyviau vystyti šį sektorių
Kiekvienas iš mūsų turėtų suprasti ir įsisąmoninti, kad žemės ūkis visų pirma yra šiame sektoriuje dirbančių žmonių gyvenimo būdas. Kaip manote, kodėl lyginant su kitais pramonės sektoriais žemės ūkis sudaro tokią nedidelę dalį? Taip yra todėl, kad tai nėra lengva sritis ir jai būtina turėti pašaukimą. Tačiau, kad ir koks sunkus tai darbas bebūtų, rezultatai, kuriuos pasiekia ūkininkai, visuomet atneša kur kas daugiau džiaugsmo ir pasitenkinimo – ne tik ūkininkams, tačiau ir jų užauginamos produkcijos vartotojams.
Nors daugelyje šalių yra labai sudėtinga vien tik savomis lėšomis pradėti vystyti žemės ūkį, turime labai puikių alternatyvų, kurias suteikia Europos Sąjunga. ES parama žemės ūkiui jau kurį laiką ne tik užsienio šalyse, tačiau ir Lietuvoje labai efektyviai prisideda prie šio sektoriaus vystymo, tobulinimo, plėtros ir skatinimo. Kadangi dar visai neseniai (2010 m.) Lietuvoje pilnu etatu žemės ūkio sektoriuje dirbančių žmonių procentas nesudarė nei septynių – parama žemės ūkio vystymui buvo ir tebėra nepamainoma.
Juolab, kad gyvename šalyje, kurioje turime visus keturis metų laikus, kurių kiekvienas turi didelės įtakos žemės ūkio vystymui. Taigi, kai tam tikrų kultūrų derlių galime nuimti tik konkrečiais metų mėnesiais, tikėdamiesi, kad nauji metai bus sėkmingi ir nepakenks jų augimui – sėkmingo ūkininkavimo procentas neretai dar labiau sumažėja. O tai reiškia, kad be Europos Sąjungos skiriamos paramos žemės ūkio vystymui dabartiniu metu išsiversti būtų neįtikėtinai sudėtinga.
Todėl, jei jaučiate sentimentus šiai sričiai ir žinote kaip išvystyti didelį ūkį, nieko nelaukę galite pasinaudoti ES parama žemės ūkiui. Ši parama tinkama pačioms įvairiausioms paskirtims, pvz., siekti novatoriškų žemės ūkio technologijų kūrimo ir diegimo, organizuoti efektyvesnę maisto tiekimo grandinę, perdirbti žemės ūkio produktus ir juos tiekti kitoms rinkoms, pritaikyti naujus sprendimus, kurie padėtų sumažinti aplinkos taršą ir daugeliui kitų.
Taigi, galima drąsiai teigti, kad ES parama žemės ūkiui apima bene absoliučiai visas šio sektoriaus sudedamąsias dalis, be kurių jis negalėtų efektyviai ir nesustabdomai gyvuoti. Suprantama, kad pradedantiesiems ūkininkams, kuriems iki šiol dar niekuomet nebuvo tekę susidurti su ES projektų administravimu, gali kilti daugybė klausimų, todėl visuomet rekomenduojama kreiptis į šios srities profesionalus, kurie padės užtikrinti sklandų projekto ES paramai gauti administravimą ir visą tolimesnę jo eigą.