Dujinės viryklės valymas

Niekam ne paslaptis, kad visi mėgstame pavalgyti, tačiau natūralu, kad ruošiant maistą dujinės viryklės paviršiai yra aptaškomi riebalais bei maisto likučiais, kurie iškart prikimba ir taip tampa sunkiai nuvalomomis dėmėmis.

Jeigu šiuo metu neturite viryklės ir planuojate pirkti, tai geriausia yra rinktis atkreipiant dėmesį į jos kokybę. Kaip žinia, viryklių gamintojai gamina skirtingas jų dangas,  kurių paviršius gali būti lakuotas,  taip pat gali būti naudojamas skirtingos kokybės plienas,  pavyzdžiui kai kurie iš jų tepūs, o štai kiti – nelabai. Galima sakyti ir taip, kad lengviausi yra valyti dažyto emalio paviršius, tačiau, bet kuriuo atveju valyti bei prižiūrėti, vis tiek teks.

dujines virykles valymasĮvairiose parduotuvėse galima rasti buitinės chemijos valymo priemonių, kurios gali padėti išvalyti dujinę viryklę,  tačiau jos dažnu atveju būna brangios, bei kenksmingos, galinčios sudirginti odą. Tačiau tam yra pigesnių ir ne tokių sveikatai pavojingų būdų, kaip būtų galima išvalyti ant dujinės viryklės esančius nešvarumus.  Tam tikslui reikės buityje įprasto indų ploviklio, sodos ir keletą virtuvinių rankšluosčių arba kitokių medžiaginių atraižų. Į indelį su šiltu vandeniu reikėtų įpilti truputį indų ploviklio, tada būtina viską išmaišyti ir užmerkti virtuvinius rankšluosčius.  Po šio viryklės valymo galima ir gausiai ją apipilti soda, tada reiktų uždengti drėgnais rankšluosčiais ir palikti taip penkiolikai minučių. Praėjus šiam laikui,  reikėtų  nuimti rankšluosčius,  o viryklės paviršių pavalyti kempinėle ir galiausiai nušluostyti.

Taip pat yra ir vienas iš paprastesnių būdų kaip nuvalyti virykles. Tam tikslui reikėtų turėti keletą užspaudžiamų polietileninių maišelių bei amoniako. Nešvarias dujinės viryklės groteles reikėtų įdėti į polietileninius maišus ir tada išpurkšti su amoniaku, o maišelius reikėtų užspausti ir palaikyti keliolika minučių. Vėliau kiekvieną grotelę galima nuvalyti su kempine.

Kaip galima pastebėti, tinkamai parinktos valymo priemonės leidžia išvalyti dujinę viryklę labai greitai įdedant minimaliai pastangų ir tuo pačiu nekenkia mūsų visų sveikatai ir aplinkai, o tai yra labai svarbūs faktoriai, kurie turi rūpėti kiekvienam besirūpinančiam švara, bei savo sveikata.