Drėgmės surinkėjas – kodėl jis reikalingas jūsų namuose
Ar drėgmė renkasi ant jūsų sienų ir varo jus iš proto? Tik keletas dalykų padaro gyvenimą namuose tokiu nemaloniu ir vienas iš jų yra būtent per didelė drėgmė. Nėra jokio skirtumo ar drėgmė jūsų namuose renkasi nuo maisto gaminimo, drabužių plovimo ar tiesiog jūsų pastatas yra drėgnoje vietoje. Drėgmė pakenks ir jūsų sveikatai ir jūsų būsto kokybei. Taigi, kaip to išvengti? Vienas paprasčiausių sprendimų yra įsigyti drėgmės surinkėją. Kas tai yra ir kaip jis veikia?
Kad suprastume, kaip veikia dregmes surinkejas, mums visų pirma reikia suprasti, kas yra drėgmė ir kodėl jos neturėtų būti mūsų namuose. Įprastai mes net sekundės nepagalvojame apie tai, kokia yra mūsų namų atmosfera. Jei esame lauke, kartas nuo karto pakeliame akis į dangų ir iš debesų sprendžiame ar juose jau yra prisikaupę tiek drėgmės, kad pradėtų lyti. Lygiai tokie patys veiksmai kaip ir lauke vyksta ir mūsų namuose, tik kur kas mažesniu mastu. Jei jūs daug gaminate ir džiovinate drabužius, išsiskirianti drėgmė niekur nedingsta, o kaupiasi jūsų namuose. Lauke ji kondensuojasi debesyse, tačiau jūsų namuose ji kondensuojasi ant langų ir sienų, taip sudarydama palankias sąlygas atsirasti pelėsiui, grybeliui ir kitokioms bakterijoms.
Taigi, vis dėlto, kaip veikia pats drėgmės surinkėjas? Išties jo veikimas nėra labai sudėtingas. Jis įsiurbia orą į save, praleidžia jį pro filtrus, taip ne vien išimdamas iš oro drėgmę, bet ir jį išvalydamas nuo bakterijų, todėl naudodami drėgmės surinkėją kvėpuosite švaresniu oru. Praleistas pro filtrus oras keliauja pro drėgmės kondensatorių, panašų į tuos, kurie stovi oro kondicionieriuose ar šaldytuvuose. Drėgmė susikaupia ant kondensatoriaus ir bėga į bakelį, kurį jums kartas nuo karto teks išpilti. Visą ciklą praėjęs oras išeina iš drėgmės surinkėjo švaresnis ir be drėgmės.
Žinoma, yra ir kitaip veikiančių drėgmės surinkėjų. Pavyzdžiui, absorbciniai surinkėjai visą oro paėmimo ciklą vykdo taip pat, tačiau drėgmė išimama ne kondensatoriumi, o specialiomis medžiagomis – iš tokių medžiagų padarytas ratas sukasi, o ant jo nusėdanti drėgmė bėga į bakelį.
Patys drėgmės surinkėjai turi daug modifikacijų, vieni gali jonizuoti orą, kiti jį pašildyti, treti paleisti orą į patalpą, pakvepintą aromatiniais aliejais. Kaip suprantate, drėgmės surinkėjų pasirinkimas yra didelis ir jūs tikrai galite atrasti tokį, kuris jums labiausiai tiks. Tačiau reikia nepamiršti pagrindinės drėgmės surinkėjų funkcijos – tai jūsų būsto sausumo. Todėl, kai rinksitės drėgmės surinkėją, rinkitės būtent tokios galios ir tokio efektyvumo, kad jis galėtų išsausinti jūsų norimą patalpą.