Domina filmai ir vaidyba juose? Štai ką turite žinoti apie aktorystę.

filmaiUž Atlanto kino pramonė uždirba didelius pinigus, tačiau besidomintiems aktoryste Lietuvoje, reikėtų atidžiau domėtis šios profesijos perspektyvomis. Lietuviški filmai toli gražu neuždirba ir ko gero ateityje neuždirbs tokių sumų kaip JAV kino pramonė. Taip yra dėl to, kad didžioji dalis pajamų gaunama tik todėl, kad aktoriai yra aukščiausio lygio, o Lietuvoje dauguma aktorių yra mėgėjai. Juk ir patys žinote, kad lietuvių aktoriai Holivudiniuose filmuose nesifilmuoja – jie tiesiog nėra patrauklūs užsienio režisieriams, o ką jau kalbėti apie kalbos barjerus. Tad, ką reikia žinoti apie filmų pramonę tiek Lietuvoje, tiek už Atlanto?

Geriausi filmai yra vertinami festivaliuose. Kasmet žinomus aktorius, režisierius, prodiuserius suburia įvairiausi Amerikoje vykstantys kino festivaliai. Specialiai jiems kuriami filmai dažniausiai dalyvauja ir įvairiuose apdovanojimuose. Kiek lietuvių filmų yra pelnę pripažinimą? Būtent – nei vienas. Kodėl nei vienas? Trumpai tariant, gal ir buvo pasirodęs vienas kitas filmas, tačiau kino pramonės atstovai nesusidomėjo jokiais lietuvių aktoriais. Tai galima matyti ir iš kino teatruose rodomų filmų – ten nei vieno lietuvio. Tiesa, vienas kitas aktorius neretai papuola į trumpą kadrą, tačiau tai nėra didelis pasiekimas.

Besidomintiems aktoryste, visada verta dairytis į užsienio rinką. Tas pats liečia ir aktorinį išsilavinimą. Baigę dramos teatrus, lietuviško kino atstovai dažniausiai filmuojasi lietuvių režisierių kurtuose filmuose. Gaila, bet ir tų pačių režisierių mūsų šalyje nėra daug.

Jeigu norite būti kino žvaigžde, tai jums būtina kelti savo kvalifikaciją. Neužteks įstoti į kažkurį dramos teatrą jeigu norite būti pasaulinio lygio kino žvaigžde. Žinoma, galbūt aktoriaus kelias ir sunkus, tačiau – labai pelningas.

Už Atlanto kuriami filmai dažniausiai patiria milžiniškas išlaidas netik filmavimui, bet ir aktorių samdymui. Garsiausios žvaigždės toli gražu nedirba už minimumą – geriausi ir labiausiai pripažinti aktoriai gauna dešimtis milijonų už vieną filmą, o taip pat jiems sumokami nemaži honorarai už prodiusavimą bei reklamavimą. Vienas sėkmingas filmas gali jums uždirbti tokį honorarą, kuris bus pakankamas visam gyvenimui. Tad, jeigu jus domina filmai ir filmavimasis juose – neapsiribokite ties mūsų šalimi – užsienyje perspektyvos daug didesnės.