Dantų protezavimas ir implantacija: ką pasirinkti?

Jei jūs šiuo metu nešiojate dantų protezus, tuomet be abejonės džiaugiatės tuo, kad turite pakaitalą savo buvusiems dantims. Tačiau dantu protezavimas nėra vienintelė išeitis tiems, kurie prarado vieną ar daugiau savo natūralių dantų. Kitas pasirinkimas yra dantų implantavimas. Skirtumus tarp šių dviejų procedūrų mes aptarsime šiame straipsnyje.

Dantu protezavimasDantų protezavimas yra dažna procedūra, ypač dažnai taikoma praradus vieną ar kelis dantis. Dantų protezai yra dviejų rūšių – fiksuoti ir išimami protezai. Protezuojant dažniau yra naudojami fiksuoti protezai. Jie taip pat yra dviejų rūšių – tiltiniai ir vainikiniai. Tiltiniai protezai yra naudojami praradus dantį. Tiltelis yra tvirtinamas prie sveikų dantų, o ant tiltelio tvirtinamas protezas, kuris užpildo prarasto danties vietą. Vainikiniai protezai yra naudojami tam, kad sutvirtintų pažeistą dantį, kuris dar nėra iškritęs. Naudojant bet kurį iš šių protezavimo būdų, aplinkiniai žmonės tikrai neatskirs dantų protezų nuo jūsų natūralių dantų, o jūs vėl pajusite kaip yra gera turėti visus dantis.

Išimami protezai yra dedami tik tuo atveju, jei yra prarasti visi viršutiniai arba apatiniai dantys, nes tokiu atveju nėra prie kur pritvirtinti tiltelio. Tačiau nutikus tokiai nelaimei, dažniausiai patariama pasitelkti dantų implantus.

Dantų implantai yra pranašesni už dantų protezus tuo, kad jie visiškai atstoja buvusius dantis. Prie žandikaulio pritvirtinami dantu implantai susijungia su žandikauliu ir tampa pilnaverte kūno dalimi. Patį dantų implantą sudaro dvi pagrindinės dalys: implantas ir vainikas. Implantas yra ta dalis, kuri yra įgręžiama į jūsų žandikaulį ir ant kurios laikosi likęs dantis. Antroji dalis yra vainikas, taip vadinama danties dalis, kuri yra išsikišusi virš dantenų (matoma danties dalis). Dantų implantai yra gaminami iš medicininio titano, kuris yra ypač tvirtas, o be to jis puikiai biologiškai dera su žmogaus kūnu, todėl įsidėjus dantų implantus organizmas nepatiria jokių atmetimo reakcijų.

Tam, kad sužinotumėte, kuris pasirinkimas – dantų protezai ar implantai – yra jums tinkamesnis, turėtumėte pasitarti su odontologu. Kai kurios odontologijos klinikos šiuo klausimu konsultuoja nemokamai, o tai yra labai naudinga, nes užsirašę konsultacijai jūs ne vien sužinosite ar jums reikia dėtis protezus, ar implantus, bet ir kiek kiekvienas iš šių pasirinkimų gali kainuoti. Tačiau atminkite, kad sveiki dantys ir žavi šypsena yra vienas iš tų dalykų, kuriam nederėtų gailėti pinigų. Tai ypač aktualu tiems, kurių darbe tenka daug bendrauti su kitais žmonėmis. Turint gražią ir žavią šypseną yra kur kas lengviau dirbti ir kilti karjeros laiptais.